Trwa ładowanie...
dmtffu7

80 dni

Najnowsze informacje
2.8
(15 głosów)
Oceń:
dmtffu7

Przed wielu laty Axun i Maite łączyła nastoletnia przyjaźń. Gdy los je rozdzielił, każda poszła inną drogą – Maite zrobiła karierę jako pianistka, Axun poznała swego przyszłego męża i przy jego boku wiodła spokojne życie na prowincji.

Kobiety spotykają się przypadkiem w szpitalu. Ich drogi znowu zaczynają się krzyżować, wplątując bohaterki w coraz to bardziej skomplikowaną relację. Jak daleko zabrną dwie dojrzałe kobiety, które przeżywają na nowo drugą młodość?

W tym szczerym, pozornie prostym, ale jednak bardzo złożonym obrazie, emocje i problemy nakładają się warstwami, raz po raz ukazując coraz to nowe spojrzenie na to, co może łączyć dwie bliskie sobie osoby. Film porusza też inne, równie ważne, a może i ważniejsze problemy, o których czasem zapominamy: blaski i cienie życia ludzi starszych.

W obecnie panującym kulcie młodości zapominamy, że choć czas zmienia nasze ciała, to odczuwanie i pasje będą tkwić w nas na zawsze. Historia Axun i Maite pozostawi w nas przekonanie i głęboką refleksję o bogactwie ludzkiego serca, ale też o ważnej obecności starszych osób i ich sposobie przeżywania emocji.

80 dni
Tytuł oryginalny

80 egunean

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

22.04.2011

Czas trwania

104 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmtffu7
dmtffu7
dmtffu7