Trwa ładowanie...
d4b4n6l

Abbas Kiarostami cierpi na raka jelita

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abbas Kiarostami cierpi na raka jelita
(AFP)
d4b4n6l

Irański reżyser, nagrodzony między innymi na festiwalach w Wenecji, Cannes i Locarno, ma zdiagnozowanego raka jelita.

Kilka dni temu Abbas Kiarostami trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego raka jelita. Mężczyzna doznał krwawienia wewnętrznego i zapadł w śpiączkę. Jak podaje Mehr News Agency, reżyser jest już w stosunkowo dobrej kondycji, dzięki czemu mógł zostać wypisany w zeszłą niedzielę do domu, gdzie będzie kontynuował leczenie.

75-letni Abbas Kiarostami to reżyser takich nagradzanych filmów jak „Gdzie jest dom mojego przyjaciela?” (zwycięzca Brązowego Lamparta w Locarno), „Smak wiśni” (Złota Palma w Cannes) czy „Zapiski z Toskanii” (Złoty Kłos w Valladolid dla najlepszego filmu i Złota Palma w Cannes dla Juliette Binoche). Kiarostami wielokrotnie zasiadał również w jury największych festiwali filmowych.

Kiarostami zrealizował ponad czterdzieści filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Do 2010 roku kręcił wyłącznie w ojczystym Iranie. Przygodę ze sztuką zaczął od malarstwa i przez kolejne lata dał się poznać jako malarz, ilustrator, grafik, scenarzysta i reżyser. Jego ostatnim projektem jest scenariusz do filmu „The Girl in the Lemon Factory” w reżyserii Chiara Maranona z 2013 roku.

d4b4n6l

Podziel się opinią

Share

d4b4n6l

d4b4n6l