Trwa ładowanie...

"Absolutnie fantastyczne": trzy fragmenty nadchodzącej komedii [WIDEO]

- Fanów czeka nie lada gratka, bo zobaczą na dużym ekranie to, za co pokochali serial, pomnożone przez dziesięć i podane w olśniewającej formie. - mówi producent filmu "Absolutnie fantastyczne" Damian Jones. Zobaczcie fragmenty jego dzieła.

Share
"Absolutnie fantastyczne": trzy fragmenty nadchodzącej komedii [WIDEO]
Źródło: Materiały prasowe
d336vst

Edina Monsoon i Patsy Stone (Jennifer Saunders i Joanna Lumley) wreszcie doczekały się debiutu na dużym ekranie. Nadal żyją na bogato: zakupy, drinki i imprezy w najmodniejszych londyńskich klubach. Kiedy niechcący wpychają Kate Moss do Tamizy, stają się wrogami publicznymi numer jeden, a bezwzględni paparazzi biorą ich na celownik. Bohaterki uciekają na Lazurowe Wybrzeże, mimo że nie mają grosza przy duszy, i postanawiają opracować plan zostania tam na zawsze i czerpania z życia garściami!

Fox Searchlight Pictures we współpracy z BBC Films i DJ Films/Saunders&French przedstawiają film „Absolutnie fantastyczne”, w którym udział wzięli Jennifer Saunders, Joanna Lumley, Julia Sawalha, Jane Horrocks, June Whitfield, Chris Colfer, Kate Moss, Lulu, Emma Bunton, Robert Webb, Barry Humphries i Indeyarna Donaldson-Holness. Za kamerą stanęła Mandie Fletcher, scenariusz napisała Jennifer Saunders na podstawie swojego sitcomu o tym samym tytule. Producenci to Damian Jones i Jon Plowman, producenci wykonawczy – Maureen Vincent, Jennifer Saunders, Dawn French, Christine Langan, Nichola Martin, Steve Milne i Christian Eisenbeiss. Autorem zdjęć jest Chris Goodger, autorem scenografii Harry Banks, autorką kostiumów Rebecca Hale, a za charakteryzację odpowiada Christine Cant.

Kariera PR-owa Eddy stoi w miejscu. Do jej klientów należą producent wódki i Lulu – ikona lat sześćdziesiątych, która nie śpiewa „Shout!” tak często, jak życzyłaby sobie tego jej agentka. Eddy marzy o wydaniu swoich wspomnień, bo w księgarniach można dostać biografię każdego, ale niestety żaden wydawca nie jest zainteresowany.

Z kole kariera Patsy nabiera tempa – jej pismo zostaje sponsorem ważnej imprezy modowej – Huki Muki Retrospective. Będą tam wszyscy, łącznie z supermodelką Kate Moss, która szuka nowego agenta...

d336vst

Kate Moss! Eddy musi się do niej dostać, zanim zrobi to jej wróg numer jeden, czyli Claudia Bing (Celia Imrie) z agencji Bing, Bing, Bing&Bing. Prosi o pomoc swoją 13letnią wnuczkę, śliczną Lolę (debiutująca w tej roli Indeyarna Donaldson-Holness). Eddy, który nadal uparcie twierdzi, że ma 49 lat, jeszcze się nie pogodziła z tym, że została babcią, ale z wnuczką łączy ją silna niechęć do matki dziewczynki, Saffy (Julia Sawalha), czyli córki Eddy.

Na imprezie dochodzi do niefortunnego zdarzenia – Kate Moss wpada do Tamizy, Eddy staje się naczelnym wrogiem świata mody. Kiedy podczas poszukiwań supermodelki znika zaufana sekretarka Eddy, Bubble (Jane Horrocks), główne bohaterki postanawiają uciec i znaleźć bogatych mężów. Postanawiają się udać na Lazurowe Wybrzeże, gdzie matka (June Whitfield) świętuje urodziny swojej ekstremalnie zamożnej siostry, Violet (Wanda Ventham).

d336vst

Podziel się opinią

Share
d336vst
d336vst