Trwa ładowanie...
d8nlp4q

Agnieszka Dygant znowu u Vegi. Kolejne zdjęcia z planu "Kobiet mafii"

Pomimo słabych recenzji "Botoksu" kolejni aktorzy decydują się na współpracę z Patrykiem Vegą. Do obsady najnowszego obrazu reżysera dołącza Agnieszka Dygant i Olga Bołądź. Aktorki ogłosiły to zamieszczając zdjęcia w mediach społecznościowych. Vega opowiedział, jak stworzył scenariusz z "grupą mokotowską".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Dygant
Agnieszka Dygant (East News)
d8nlp4q

Jak doszło do wspólnego pisania scenariusza do kolejnego gangsterskiego filmu Vegi?

- Po "Pitbullu. Nowych porządkach" skontaktował się ze mną gangster z Grupy Mokotowskiej. Miał pretensje o to, jak został pokazany w filmie. Po pewnym czasie zwrócił się do mnie z zaskakującą propozycją. Doszedł do wniosku, że zamiast się mścić, może lepiej byłoby, gdybyśmy napisali razem scenariusz - zdradza reżyser.

- Początkowo potraktowałem to z przymrużeniem oka. Odbywający wyrok gangster spisał w celi historię przestępstw, napadów i zabójstw, w których brał udział, opisując w najdrobniejszych szczegółach autentyczne sytuacje wraz z kapitalnymi dialogami. Kiedy zacząłem to czytać, od razu uzmysłowiłem sobie, że mam w ręku genialny tekst, stanowiący ultradokumentalny zapis zbrodni - wspomina Vega, który w odpowiedzi zaproponował, by "opowiedzieć tę historię z punktu widzenia kobiet, które funkcjonowały w przestępczym świecie".

- Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię Grupy Mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały "Kobiety mafii" - ujawnił Vega, który mówi wprost: - To najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu.

Swój udział w najnowszym projektcie Vegi, aktorzy ogłosili zamieszczając wpisy w mediach społecznościowych. Są to: Tomasz Oświęcimski, Piotr Stramowski, Sebastian Fabijański, Aleksandra Popławska, Bogusław Linda, Julia Wieniawa.

d8nlp4q

W obsadzie "Kobiet mafii" znaleźli się jeszcze Katarzyna Warnke, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior.

"Kobiety mafii" to spojrzenie w głąb "grupy mokotowskiej", która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Historia zostanie przedstawiona z perspektywy kobiet - żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję "nie do odrzucenia". Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S - oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) - bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) - żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

d8nlp4q

"Kobiety mafii" w kinach od 23 lutego 2018 r.

Zobacz reżyserski zwiastun "Botoksu" bez cenzury:

d8nlp4q

Podziel się opinią

Share
d8nlp4q
d8nlp4q