Trwa ładowanie...
17-04-2009 11:03

Agnieszka Holland na festiwalu gejów i lesbijek

Agnieszka Holland na festiwalu gejów i lesbijekŹródło: AKPA
d29sptm
d29sptm

Podczas 6. edycji krakowskiego festiwalu gejowsko-lesbijskiego "Kultura dla Tolerancji" zaprezentowany zostanie telewizyjny film Agnieszki Holland "Historia Gwen Araujo".

Obraz z 2006 roku, zrealizowany w Stanach Zjednoczonych i praktycznie nieznany w naszym kraju, to oparta na faktach historia nastolatka, który odkrywa, że wewnętrznie jest kobietą i zaczyna żyć zgodnie z własnymi odczuciami. Film ma na koncie liczne nagrody, w tym m.in. wyróżnienie GLAAD Media Award (Gejowsko-Lesbijskie Przymierze Przeciw Dyskryminacji).

Ponadto podczas festiwalu będzie można obejrzeć filmy w dwóch cyklach: "BiSpace", traktującym o biseksualizmie, oraz "Girls Only!" podejmującym temat miłości lesbijskiej. Zrealizowany zostanie także projekt "Queerowanie Wajdy". Gościem imprezy będzie brytyjski filmoznawca, profesor Richard Dyer, który wygłosi wykład o wątkach gejowskich w klasycznym czarnym kinie.

Festiwal "Kultura dla Tolerancji" odbywa się w dniach 16-19 kwietnia w Krakowie. Jego szczegółowy program można znaleźć na stronie Tolerancja.org.pl.

d29sptm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29sptm