Trwa ładowanie...

Aktor Aleksander Skowroński potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka

84-letni aktor związany z trójmiejskimi scenami teatralnymi ciężko choruje. Opiekuje się nim niepełnosprawny, niemal niewidomy syn. Środowisko ruszyło na pomoc Skowrońskiemu.

Aleksander Skowroński i Maja Ostaszewska na planie "Uwikłania" Jacka Bromskiego z 2010 rokuAleksander Skowroński i Maja Ostaszewska na planie "Uwikłania" Jacka Bromskiego z 2010 roku
d2e9sks
d2e9sks

Adam Nalepa, reżyser teatralny, dyrektor sopockiego teatru Boto zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Aleksandra Skowrońskiego. Opisał także ciężką sytuację emerytowanego aktora.

"Aleksander Skowroński po śmierci żony (kilka lat temu), stara się prowadzić gospodarstwo domowe razem ze swoim niepełnosprawnym, 45-letnim synem. Podeszły wiek i liczne schorzenia – m.in. choroba serca, problemy z oddychaniem, cukrzyca i niesprawne biodro, doprowadziły do całkowitego zaniedbania wielu podstawowych sfer codziennego życia" - czytamy na stronie zbiórki, którą założył Nalepa.

Okazało się, że Skowroński zalega z płaceniem czynszu za mieszkanie komunalne. By pokryć te koszty, niemal niewidomy syn aktora sprząta klatki schodowe i chodniki. Obaj mężczyźni mają otwarty "kredyt" na jedzenie w pobliskim sklepiku, ich mieszkanie w żaden sposób nie jest przystosowane do wózka inwalidzkiego, na jakim porusza się Skowroński.

Na stronie zbiórki już teraz widać, że osiągnięto cel i znalazły się środki na pomoc ojcu i synowi. Co więcej, w komentarzach na Facebooku jedna z osób zadeklarowała podarować aktorowi specjalną kabinę prysznicową przystosowaną dla niepełnosprawnych.

d2e9sks

Jak czytamy na stronie Filmpolski.pl, Aleksander Skowroński występował w teatrach: Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku (1957-91, 1998, 2004), Towarzystwa "Wierszalin" w Białymstoku (1993-94, 1996), Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (1994), Wybrzeże w Gdańsku (2001-2003). Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról w polskich filmach i serialach.

500+ dla niepełnosprawnych. Prezes ZUS tłumaczy, jak i kiedy ubiegać się o pieniądze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2e9sks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e9sks