Trwa ładowanie...
d3qz333
Megafon.pl
Aktualności

Aktorski film "Ghost in the Shell" jak anime

Wiele wskazuje na to, iż obraz "Ghost in the Shell" ze Scarlett Johansson będzie wierny oryginałowi. W sieci pojawił się klip, który porównuje zapowiadany na 2017 rok film z animowanym oryginałem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scarlett Johansson fot. Paramount Pictures
Scarlett Johansson fot. Paramount Pictures (Megafon.pl Materiały Prasowe)
d3qz333

"Ghost in the Shell" jest aktorską wersją kultowego dziś filmu anime, "Duch w pancerzu" z 1995 roku (reż. Mamoru Oshii). Akcja rozgrywa się w połowie XXI wieku. Główną bohaterką jest Motoko Kusanagi (Scarlett Johansson), cyborg o ludzkim mózgu, dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie.

Pomysł na aktorską adaptację, w dodatku z aktorami spoza Azji, budził kontrowersje, ale w poniższym klipie widać, że twórcy bardzo inspirowali się oryginałem. Czy to wystarczy fanom? W zmontowanym filmiku porównano kadry z anime i nadchodzącej, aktorskiej produkcji science fiction. Nie da się ukryć, że wiele ujęć to po prostu kalki, wierne odtworzenia oryginalnych scen.

Do produkcji "Ghost in the Shell" zaangażowano Michaela Pitta, któremu powierzono postać Śmiejącego Się Człowieka, eksperta od działań hakerskich. W filmie wystąpi również duński aktor Pilou Asbak oraz Takeshi Kitano, jeden z najsłynniejszych japońskich artystów - reżyser, scenarzysta, montażysta, producent i aktor, który wcieli się w postać Daisuke Aramaki - dyrektora Sekcji 9. Premierę filmu zaplanowano na 31 marca 2017 roku. Reżyseruje Rupert Sanders. Muzyką zajmie się Clint Mansell.

Zobacz także: Ghost in the Shell recenzja

d3qz333

Podziel się opinią

Share
d3qz333
d3qz333