Trwa ładowanie...

Alejandro G. Inárritu kontra Ridley Scott

Share
Alejandro G. Inárritu kontra Ridley Scott
d48aef9

Alejandro G. Inárritu, Tom McCarthy, Adam McKay, George Miller i Ridley Scott walczą o nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych (DGA).

Alejandro G. Inárritu, który w ubiegłą sobotę otrzymał Złoty Glob za reżyserię "Zjawy", teraz powalczy o nagrodę DGA. Jego konkurentami będą Tom McCarthy ("Spotlight"), Adam McKay ("The Big Short"), George Miller ("Mad Max: Na drodze gniewu) i Ridley Scott ("Marsjanin").

Warto zaznaczyć, że Inárritu wygrał w ubiegłym roku nagrodę DGA za reżyserię "Birdmana". W 2005 roku był nominowany za realizację dramatu "Babel" oraz ma na koncie nagrodę za... reżyserię spotu reklamowego firmy Procter and Gamble w 2012 roku. Także dla Scotta nominacja DGA to nie pierwszyzna. Wcześniej walczył o laury w 1991 roku za "Thelmę i Louise", w 2000 - za "Gladiatora" i w 2001 - za "Helikopter w ogniu". Za każdym razem otrzymał również nominację do Oscara za reżyserię wymienionych tytułów. Dla pozostałych rywali to pierwsze nominacje gildii.

d48aef9

DGA w tym roku ustanowiła również nową kategorię, w której przyznała nominacje - za najlepszy debiut reżyserski. I powalczą ze sobą:
Fernando Coimbra - "A Wolf at the Door"
Joel Edgerton - "Dar"
Alex Garland - "Ex Machina"
Marielle Heller - "The Diary of a Teenage Girl"
László Nemes - "Syn Szawła"

Przypomnijmy, że nominacje przyznane przez liczącą ponad 16 tysięcy członków gildię, są najczęściej wyznacznikiem oscarowych rywali.

d48aef9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48aef9