Trwa ładowanie...

American Film Festival. Znamy program 10. edycji filmowego wydarzenia

Już 5 listopada odbędzie się 10. edycja American Film Festival. Na wrocławskiej imprezie filmowej zostanie zaprezentowanych aż 125 produkcji.
Share
American Film Festival. Znamy program 10. edycji filmowego wydarzenia
American Film Festival. Znamy program 10. edycji filmowego wydarzeniaŹródło: Materiały prasowe
d1wjjhz

Tegoroczna edycja American Film Festival odbędzie się w dniach 5-11 listopada. W programie znajdzie się aż 125 produkcji, 69 z nich zostaną pokazane w Polsce po raz pierwszy. Wydarzenie ma za zadanie przedstawienie polskim widzom wszystkiego, co jest najlepsze w amerykańskim kinie.

"Założenie było proste - zależało nam na tym, żeby w trakcie tych kilku festiwalowych dni pokazywać jak najwięcej kina, które do Polski nie trafia. W Stanach Zjednoczonych powstaje mnóstwo świetnego kina środka, filmów niezależnych. Powstają też filmy eksperymentalne, którym z powodu braku wystarczającej przestrzeni trudniej przebić się kin. W Polsce na wielki ekran wchodzi rocznie ok. 350 filmów. W USA powstaje ich ponad tysiąc. (...). We Wrocławiu pokazujemy filmy, które obejrzeliśmy na dużych, zagranicznych festiwalach. Prezentujemy także filmy, które otrzymaliśmy drogą zgłoszeń" - powiedział Roman Gutek, dyrektor festiwalu.

10 edycję American Film Festival otworzy pokaz "Irlandczyka" - najnowszego dzieła Martina Scorsese. Zamknie go z kolei "Historia małżeńska" w reżyserii nominowanego do Oscara Noaha Baumbacha.

d1wjjhz

Podczas festiwalu zobaczymy także takiego produkcje jak:"Le Mans '66" Jamesa Mangolda - "Na noże" - kryminał Riana Johnsona, "Judy" Ruperta Goolda, z Renée Zellweger jako legendarną Judy Garland oraz poruszający dramat Destina Daniela Crettona "Tylko sprawiedliwość".

Jedną z atrakcji American Film Festival są również sekcje konkursowe: Spectrum - przegląd młodych talentów kina amerykańskiego, oraz American Docs - najgłośniejsze dokumenty prezentujące różne oblicza Ameryki. Oceniane przez widzów produkcje będą walczyć o nagrody w dwóch kategoriach: film fabularny i film dokumentalny.

d1wjjhz

Podziel się opinią

Share
d1wjjhz
d1wjjhz