Trwa ładowanie...
elżbieta czyżewska
28-06-2010 12:28

Amerykańscy artyści pożegnali Elżbietę Czyżewską

Share
Amerykańscy artyści pożegnali Elżbietę CzyżewskąŹródło: AKPA
d3qzl9a

W nowojorskim Actors Studio na Manhattanie przyjaciele i bliscy żegnali w piątek zmarłą 17 czerwca polską aktorkę filmową i teatralną *Elżbietę Czyżewską.*

Actors Studio to słynne amerykańskie stowarzyszenie zrzeszające artystów teatralnych - aktorów, reżyserów i dramaturgów. W 1947 roku założył je pisarz i reżyser Elia Kazan. Jego prezesem jest wybitny amerykański aktor Al Pacino.

Elżbieta Czyżewska uczestniczyła w organizowanych tu warsztatach aktorskich, w których również szlifowali kiedyś swoje umiejętności tak wybitni aktorzy jak Marlon Brando, James Dean, Dustin Hoffman i Robert De Niro.

d3qzl9a

Uroczystość rozpoczęła dziennikarka i członkini stowarzyszenia Patricia Bosworth oraz siostrzenica zmarłej aktorki Magdalena Komorek. Elżbietę Czyżewską żegnał John Guare, wybitny amerykański dramaturg, autor sztuki "Szósty stopień oddalenia" wystawionej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie w 1994 r., w której aktorka zagrała główną rolę.

W Actors Studio pojawiło się wielu znanych aktorów i reżyserów teatralnych i filmowych. Obecna była także Konsul Generalna RP w Nowym Jorku Ewa Juńczyk-Ziomecka.

Elżbieta Czyżewska zmarła 17 czerwca br. w Nowym Jorku po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat. Pogrzeb aktorki, znanej m.in. z pamiętnego filmu Andrzeja Wajdy "Wszystko na sprzedaż", odbędzie się w Warszawie, a jej prochy zostaną złożone na Cmentarzu Powązkowskim.

Zobacz także:

d3qzl9a

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

d3qzl9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qzl9a
d3qzl9a