Trwa ładowanie...
andrzej nejman
16-07-2010 12:40

Andrzej Nejman dyrektorem warszawskiego Teatru Kwadrat

Andrzej Nejman dyrektorem warszawskiego Teatru KwadratŹródło: AKPA
d28wqha

Aktor *Andrzej Nejman został nowym dyrektorem stołecznego Teatru Kwadrat - poinformowało w czwartek biuro prasowe urzędu m.st. Warszawy. Nejman zastąpił na tym stanowisku Edmunda Karwańskiego.*

Nejman został powołany w czwartek przez prezydent m.st. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz po uzyskaniu pozytywnej opinii ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Wieloletni dyrektor sceny Edmund Karwański złożył 30 czerwca rezygnację ze stanowiska. 1 lipca Andrzej Nejman przedstawił dyrektorowi Biura Kultury stołecznego ratusza, Markowi Kraszewskiemu, swoją kandydaturę na stanowisko dyrektora Teatru Kwadrat, deklarując, że ma pełne poparcie ze strony zespołu.

d28wqha

"Deklarację tę potwierdziły listy popierające, które nadeszły w następnych dniach do Biura Kultury - kolejno: list Jana Kobuszewskiego, list podpisany przez członków zespołu artystycznego i technicznego, list dyrektora Edmunda Karwańskiego. Andrzej Nejman poinformował również o powstaniu rady artystycznej Teatru Kwadrat" - napisano w przesłanym PAP komunikacie.

"Moją pierwsza decyzją, jako dyrektora Teatru Kwadrat, będzie przywrócenie wszystkich umów o naszych jesiennych wyjazdach. Wszystkie umowy pozostawiłem w mocy i nasi widzowie w całej Polsce będą mogli zobaczyć nas w swoich teatrach. Nie chcę także naruszyć integralności zespołu - co jest naszą największą siłą. Nie chcę, żeby ktokolwiek miał powody do odejścia" - powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Nejman.

Nejman jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (1997). Od roku 1998 jest członkiem zespołu Teatru Kwadrat. Swoją karierę rozpoczął w wieku ośmiu lat występując w serialu "Rozalka Olaboga" w roli Felka Miecucha. Poważnym debiutem na dużym ekranie była rola Marcina w filmie Roberta Glińskiego "Matka mojej matki". Nejman znany jest także z udziału w "Szamance" Andrzeja Żuławskiego, "Poranku Kojota" Olafa Lubaszenki oraz z popularnych seriali telewizyjnych, m.in. "Złotopolskich".

Zespół Teatru Kwadrat od miesięcy boryka się z kłopotami dotyczącymi siedziby, znajdującej się od lat przy ul. Czackiego 15/17. Zespół musi wkrótce opuścić budynek, ponieważ należy on do Polimeksu Mostostal. 16 grudnia 2009 r. spółka uzyskała prawo wieczystego użytkowania działki, a w kwietniu br. wypowiedziała umowę zawartą z Teatrem Kwadrat z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia tj. do 31 lipca 2010 r.

d28wqha

"Dzięki staraniom Miasta spółka Polimex-Mostostal zgodziła się na pozostanie Teatru Kwadrat przy ul. Czackiego do 30 września 2010 r. Miasto (...) czyni starania o przeniesienie Kwadratu do siedziby dawnego Kina Wars - przy pełnym poparciu zespołu teatru, wyrażonym podczas spotkania z dyrektorem Kraszewskim 30 czerwca" - napisano w przesłanym PAP w czwartek piśmie urzędu miasta.

Zobacz także:

**[

BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) * *[

KAMERA W PRYSZNICU ]( http://film.wp.pl/gabka-czy-pumeksem-czyli-z-kinem-pod-prysznicem-6025281258787969g ) * *[

ŚLICZNOTKA Z BARU MLECZNEGO ]( http://film.wp.pl/jej-kariera-zaczela-sie-w-barze-mlecznym-portret-poli-raksy-6025281115739265g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html )**

d28wqha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28wqha