Trwa ładowanie...

Anita Sokołowska i Magdalena Kumorek wspierają bezdomnych

Share
Anita Sokołowska i Magdalena Kumorek wspierają bezdomnychŹródło: Adrian Wykrota
d2cw5oe

Znane aktorki wspierają powstanie spektaklu "Nibylandia", w obsadzie którego znajdują się mieszkańcy Ośrodka dla Bezdomnych w Szczepankowie. Grupa Teatralna Wikingowie zbiera środki na PolakPotrafi.pl.

Jeszcze cztery dni do zakończenia akcji zbierania środków na realizację spektaklu "Nibylandia" w reżyserii Doroty Abbe. Anita Sokołowska, Magda Kumorek, jak i również aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: Maria Rybarczyk, Mariusz Zaniewski, Andrzej Niemyt i Mateusz Ławrynowicz, zaangażowali się w pomoc w zbiórce środków na realizację projektu.

Grupa Teatralna Wikingowie powstała rok temu przy Ośrodku dla Bezdomnych w Szczepankowie. Premiera ich pierwszego spektaklu „Powrót Wikingów” w reżyserii aktorki Doroty Abbe miała miejsce w lutym 2014 r. w Teatrze Nowym w Poznaniu. Walczyli w nim o stworzenie ogrzewalni dla bezdomnych i o zmianę nastawienia do nich mieszkańców miasta. Mówili, że pierwszy raz dają coś od siebie innym.

(fot. Adrian Wykrota)

d2cw5oe

Spektakl grany był później wielokrotnie w Teatrze Nowym, w Teatrze Ósmego Dnia, warszawskim Teatrze Kamienica w ramach Międzynarodowej Konferencji poświęconej Bezdomności, a także na Festiwalu Malta. Wszędzie wzbudzał silne emocje. Wielu z widzów wychodząc z teatru pytało czy mogłoby coś dla nich zrobić...

Właśnie nadarza się ku temu okazja. Na Trzeciej Scenie Teatru Nowego w Poznaniu trwają właśnie próby do kolejnego przedstawienia mieszkańców Ośrodka w Szczepankowie zatytułowanego „Nibylandia”. Spektakl będzie opowiadał o ich „wypadnięciu z wózka”, czyli poza ramy społeczeństwa i potrzebie powrotu na jego łono. Jego realizacja jest obudowana programem edukacyjnym stworzonym wspólnie z działem edukacyjnym Teatru Nowego, który zakłada m.in. spotkania z przedstawicielami firm oraz potencjalnymi pracodawcami.

(fot. Adrian Wykrota)

Projekt można wesprzeć finansowo, wpłacając dowolną kwotę na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/wikingowie

d2cw5oe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cw5oe
d2cw5oe