Trwa ładowanie...
anthony mackie

Anthony Mackie będzie Jimim Hendriksem

Share
Anthony Mackie będzie Jimim Hendriksem
d3i8b07

Anthony Mackie zagra główną rolę w kolejnym biograficznym filmie o Jimim Hendriksie.

Za reżyserię obrazu "Jimi" (znanego dotąd jako "Crosstown Traffic") odpowiada Ol Parker. Projekt został zawieszony w 2010 roku (za kamerą miał wcześniej stanąć Paul Greengrass), ale twórcy powrócili do jego realizacji.

W postać legendarnego gitarzysty wcieli się Anthony Mackie. Małżonka Parkera, Thandie Newton, zagra żonę Hendriksa, a Noomi Rapace prawdopodobnie sportretuje jego byłą dziewczynę, Kathy Etchingham.

d3i8b07

Nie jest to jedyny obraz o twórcy "Purple Haze", jaki ostatnio powstał w Hollywood. W innym dziele, "All Is By My Side", muzyka gra André Benjamin, znany również jako André 3000 z OutKast. Reżyserem i scenarzystą filmu jest John Ridley, laureat Oscara w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany za "Zniewolonego".

Jimi Hendrix uważany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Rozwijając nowatorskie techniki gry na instrumencie oraz eksperymentując z szeroką gamą brzmień, przyczynił się do rozwoju gry na gitarze elektrycznej. Wydawszy zaledwie trzy albumy studyjne, artysta zmarł w roku 1970 w wieku 27 lat.

Anthony Mackie wystąpił ostatnio w superprodukcji "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", którą wciąż możemy obejrzeć na ekranach kin w Polsce.

d3i8b07

Podziel się opinią

Share
d3i8b07
d3i8b07