Trwa ładowanie...

Arnold Schwarzenegger twoim trenerem personalnym. Doradza w sieci

Były Mr Universe, aktor oraz gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, jako twój trener personalny? Na stronie internetowej Reddit Arnold pokazuje, jak sam ćwiczy na siłowni oraz daje cenne rady innym.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Arnold Schwarzenegger twoim trenerem personalnym. Doradza w sieci
Źródło: Getty Images
d1yinbw

To byłoby coś – mieć za kompana na "siłce" Arnolda Schwarzeneggera. Oczywiście, dzięki współczesnym portalom jest to w pewnym sensie możliwe. Akurat Arnie, jak pieszczotliwie nazywają tego umięśnionego "miśka" jego fani, publikuje na stronie Reddit. Można tam znaleźć nagrane fragmenty jego ćwiczeń – jak na modlitewniku "robi" bikola, czyli biceps, i jak ściąga drążek do "klaty" (co rozwija mięsień najszerszy grzbietu i czworoboczny).

Widzieć, jak ćwiczenia wykonuje sam Mr Universe, czyli najlepszy kulturysta świata, to już coś. Ale jest jeszcze więcej. Otóż gwiazda bodybuildingu, Hollywood i polityki odpowiada także na pytania i wątpliwości innych ćwiczących.

d1yinbw

Schwarzenegger zdołał już namówić do ćwiczeń jednego pogrążonego w depresji mężczyznę, który zapytał Arnolda, co ma zrobić, żeby zacząć ćwiczyć, skoro brakuje mu motywacji?

ZOBACZ TEŻ: Arnold powróci w nowym "Terminatorze"

Schwarzenegger: Wszyscy napotykamy w życiu na wyzwania, wszyscy przeżywamy upadki. Czasem samo życie jest ostrym ćwiczeniem na siłowni. Ale najważniejsze to się podnieść. Ruszyć z łóżka. Zrobić parę pompek, pójść na spacer. Krok po kroku. Aż poczujesz się lepiej i wrócisz na siłownię. Ale nie krytykuj sam siebie, bo to bezużyteczne. To nie zbliża cię do siłowni. I nie bój się prosić o pomoc. Powodzenia!

Arnold opowiada też o motywacji i konieczności stawiania sobie kolejnych celów. Jego wpisy wzbudziły zachwyt wielu zdemotywowanych kulturystów, którzy piszą, że nie ma lepszej zachęty do "pompowania żelaza" niż słowa mistrza.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Poza takimi wpisami, jak ten powyżej, Arnold na bieżąco odpowiada też na Reddit - jak na byłego gubernatora Kalifornii przystało - na pytania o politykę, ochronę środowiska czy ordynację wyborczą w USA.

d1yinbw

Arnold został też – na chwilę – instruktorem dla dzieci z ubogich rodzin, w ramach sponsorowanego przez niego programu "Gwiazdy po szkole" (Afterschool All-Stars). To też bardzo spodobało się jego fankom i fanom.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1yinbw

Podziel się opinią

Share
d1yinbw
d1yinbw