Trwa ładowanie...

Avengers: Koniec gry — rekordowe zarobki filmu. Ponad miliard dolarów na otwarcie

“Avengers: Koniec gry” zadebiutował kilka dni temu i już kręci rekordowe wyniki finansowe. W ciągu pięciu dni na całym świecie film zarobił ponad miliard dolarów. Box office nie spodziewał się takich wyników.

Avengers: Koniec gry — rekordowe zarobki filmu. Ponad miliard dolarów na otwarcieŹródło: Materiały prasowe
d4lvln3
d4lvln3

Avengers: Koniec gry — rekordowe zarobki filmu

Premiera “Avengers: Koniec gry” odbyła się w środę 24 kwietnia (25 kwietnia w Polsce). W samych Stanach Zjednoczonych film zarobił 350 milionów dolarów. Większość studiów produkcyjnych liczy, że tyle pieniędzy zgarnie w przeciągu co najmniej kilku miesięcy.

Najnowszy film o superbohaterach Marvela osiągał zawrotne wyniki na całym świecie — wpływy wyniosły aż 859 milionów dolarów. Zatem łączna kwota to 1 mld 209 mln dol., mamy do czynienia z biciem rekordu box office.

Avengers: Koniec gry — wysokie zarobki to niejedyny rekord

Jednak łączna suma zarobków to nie jedyny fantastyczny wynik nowych Avengersów. Tak wysokiej kwoty nikt nie wykręcił w tak szybkim czasie (5 dni). Dotychczasowy rekord należał do poprzedniej części, “Avengers: Wojna bez granic”, która zarobiła miliard dolarów w 11 dni.

“Avengers: Koniec gry” zanotował też najlepsze otwarcie w historii kina w Chinach i Wielkiej Brytanii. Trafił do największej liczby amerykańskich kin (4662). Miał największe wpływy z pokazów przedpremierowych (60 mln dol.), w piątek (156 mln dol.), w sobotę (109 mln dol.), w niedzielę (84,3 mln dol.) oraz w kinach IMAX w weekend otwarcia (91,5 mln dol.).

Mówi się, że rekord “Avatara” Jamesa Camerona (2 mld 787,9 mln dol.) jest zagrożony. “Avengers: Koniec gry” przewyższa jakiekolwiek oczekiwania.

Finalne wyniki box office będą we wtorek, na pewno będą jeszcze wyższe.

d4lvln3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lvln3