Trwa ładowanie...
d42dvxi
Aktualności

"Baranek Shaun" na wielkim ekranie już 13 lutego 2015

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Baranek Shaun" na wielkim ekranie już 13 lutego 2015
(Facebook)
d42dvxi

Baranek Shaun choć nigdy nie wypowiedział ani jednego słowa, stał się kultową postacią nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Choć czasem zachowuje się jak kompletny Baran, zdobył serca milionów swoją zdolnością do wpadania w tarapaty i wciągania w nie innych mieszkańców swojej farmy. *"Baranek Shaun" zadebiutuje na wielkim ekranie już 13 lutego 2015.*

Baranek Shaun po raz pierwszy pojawił się w wielkim animowanym świecie w drugoplanowej roli – w filmie „Wallace i Gromit” był jedną z uprowadzonych owiec. Swój własny serial dostał w 2006 roku. Zyskał sławę, jednocześnie nie wypowiadając ani słowa. W 2015 roku wedrze się na ekrany kin. Mimo, że cyfrowe techniki animacji zdominowały królestwo kreskówek, Shaun i jego stado są nadal animowani w tradycyjny - poklatkowy sposób. Taka forma animacji polega na tworzeniu ruchomych obrazów za pomocą klatek będących zdjęciami.

Baranka Shauna stworzyło Europejskie Studio Aardman, które ma na swoim koncie niezliczone sukcesy - wśród nich wymienić należy kultowe dziś produkcje takie jak „Uciekające kurczaki” czy wspomniany już „Wallace i Gromit”. Animacje ze studia Aardman były nominowane do Oscara aż 10 razy, a 5 z tych statuetek trafiło w ręce animatorów. Jak twierdzi dr Sylwia Kołos (Katedra Kulturoznawstwa UMK) „Filmy ze studia Aardman to utwory bardzo złożone, gatunkowo i stylistycznie. Filmoznawcy i krytycy zwykli opisywać je w następujący sposób: pełne akcji, suspensu i purnonsensowego humoru. Można nawet zaryzykować tezę, że to kino postmodernistyczne, pełne nawiązań i cytatów.” Oraz dodaje – „W przypadku Baranka Shauna realizatorzy szukali inspiracji między innymi w komedii slapstickowej, kinie lat 70-tych, 80-tych i 90-tych oraz kulturze popularnej XX wieku”. Atrakcyjności Shaunowi dodaje fakt, że od początku do końca jest dziełem ludzkich rąk, nie komputerów.

Kinowa opowieść o przygodach Baranka Shauna, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszych i trochę starszych.

d42dvxi

Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

Mała owca w wielkim mieście – w kinach od 13 lutego 2015

d42dvxi

Podziel się opinią

Share

d42dvxi

d42dvxi