Trwa ładowanie...
d1kywpx

Barbara Kurdej-Szatan

Najnowsze informacje
1.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Opole, Polska

Filmografia:
Seriale:

Pierwsza miłość (Agnieszka Sikorska)

M jak miłość (Joanna Tarnowska)

Programy:

Kocham Cię, Polsko! (prowadząca od 9. sezonu)

The Voice Of Poland (prowadząca od 7. sezonu)

d1kywpx
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Barbara Kurdej-Szatan to aktorka znana głównie z występów w komediach romantycznych, a także prezenterka telewizyjna w programach "Kocham cię, Polsko!" czy "The Voice of Poland". Kilkukrotnie otrzymała nagrodę Tele Tygodnia dla najlepszej aktorki.

Barbara Kurdej-Szatan – krótki życiorys

Barbara Kurdej urodziła się w 1985 roku w Opolu. Po ślubie z aktorem i wokalistą Rafałem Szatanem w 2011 roku artystka zdecydowała się na przyjęcie dwuczłonowego nazwiska Kurdej-Szatan.

Wykształcenie aktorskie Barbara Kurdej-Szatan zdobyła na PWST w Krakowie. Występowała na deskach Teatru Nowego w Poznaniu od 2008 do 2010 roku, a także w warszawskim Teatrze 6. piętro ("Miłość w Saybrook"), Teatrze Muzycznym "Roma" ("Deszczowa piosenka") i Krakowskim Teatrze Variété ("Chicago").

Chociaż Barbara Kurdej-Szatan na srebrnym ekranie pojawiała się w gościnnych rolach od 2004 roku, to rozpoznawalność przyniosły jej występy w spotach reklamowych spod znaku "Gwiazdy przeszły do Play". Zaczęła się w nich pojawiać w 2013 roku. Wystąpiła tam u boku znanych postaci show-biznesu i telewizji, w tym Kuby Wojewódzkiego, Agnieszki Dygant, Macieja Stuhra i Agnieszki Chylińskiej.

W 2013 roku aktorka zaprezentowała też swoje umiejętności wokalne, występując z zespołem Soul City w 2. edycji programu "X Factor".

Barbara Kurdej-Szatan – filmografia

Barbara Kurdej-Szatan pojawiła się w obsadzie aktorskiej filmów fabularnych "Dzień dobry, kocham cię" (2014), "Wkręceni 2" (2015), "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (2016), "Pech to nie grzech" (2018) i "Narzeczony na niby" (2018).

Pomniejsze role zagrała też w popularnych polskich serialach telewizyjnych, w tym "Ojciec Mateusz", "M jak miłość", "Pierwsza miłość" czy "Klan". Aktorkę można też zobaczyć w serialu "W rytmie serca" w roli Marii Biernackiej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kywpx
d1kywpx
d1kywpx