Trwa ładowanie...

''Battleship: Bitwa o Ziemię'': Kilka ciekawostek z produkcji

''Battleship: Bitwa o Ziemię'': Kilka ciekawostek z produkcjiŹródło: Universal Pictures
d3wmjpf
d3wmjpf

Już 20 kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie jeden z najdroższych filmów tego roku, widowiskowy blockbuster "Battleship: Bitwa o Ziemię". Jak wyglądała produkcja pełnego rozmachu tytułu?

"Battleship: Bitwa o Ziemię", o budżecie przekraczającym 200 milionów dolarów, to skrzyżowanie filmu wojennego i science fiction, które opowiada historię międzynarodowej floty, wplątanej w potężnych rozmiarów bitwę z kosmitami. Przybyli oni na Ziemię z misją odkrycia i zagospodarowania źródła energii pod jednym z oceanów pokrywających naszą planetę, jednak krótko po lądowaniu ich zamiary zostały zdemaskowane przez oddziały marynarki morskiej. Konfrontacja okazuje się nieunikniona.

Zdjecia do filmu "Battleship: Bitwa o Ziemię" realizowane były głównie w Honolulu na Hawajach, a filmowcy otrzymali bezprecedensowe wsparcie od marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

Dowództwo marynarki wojennej zezwoliło ekipie na wizytę na kilku niszczycielach, które cumowały tymczasowo w Pearl Harbor m.in. USS Hopper (DDG 70) oraz na USS Preble (DDG 88) i USS Chung-Hoon (DDG 93) cumujące na Hawajach.

d3wmjpf

Dodatkowo filmowcy otrzymali pozwolenie na wizytę na okręcie Chung-Hoon, kiedy ten przebywał na pełnym morzu. Dało to ekipie i aktorom możliwość przyjrzenia się pracy marynarzy.

Ostatecznie, zdjęcia odbyły się także na okręcie wojennym Missouri Memorial (BB-63), na którym w 1945 roku Japończycy poddali się aliantom, co zakończyło II wojnę światową.

Przypominamy - film wejdzie na ekrany kin już 20 kwietnia!

d3wmjpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wmjpf