Trwa ładowanie...

''Bejbi Blues'': Wywiad z Danutą Stenką [wideo]

Share
''Bejbi Blues'': Wywiad z Danutą Stenką [wideo]
Źródło: Kino Świat
d1mx4iz

*"Bejbi blues", nowy film autorki „Galerianek” zakwalifikował się do oficjalnej selekcji 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Tylko u nas możecie zobaczyć wywiad z Danutą Stenką, która w filmie zagrała matkę Kuby, nastoletniego ojca.*

Kolejny po "Sali samobójców" i "Jesteś Bogiem" odważny, prawdziwy i wstrząsający portret pokolenia młodych Polaków zostanie zaprezentowany w ramach konkursowej sekcji Generation.

Berlinale to już drugi renomowany międzynarodowy festiwal, na który zakwalifikowano film Kasi Rosłaniec, jego światowa premiera odbyła się podczas MFF w Toronto. „Bejbi blues” trafi do kin 4 stycznia 2013, a już dziś można obejrzeć wideo-wywiad z odtwórcami głównych ról.

17-letnia Natalia urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka”. Natalia ciążę zaplanowała, bo chciała mieć kogoś do kochania. Razem ze swoim chłopakiem – maturzystą Kubą próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

d1mx4iz

Natalia chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym, co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania.

W obsadzie, podobnie jak w „Galeriankach”, Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, o której wkrótce będzie głośno, gdyż po świetnym debiucie w „Bejbi blues” pojawiła się u boku Jakuba Gierszała na planie najnowszego filmu Jacka Borcucha „Nieulotne”. Wspierają ją inne młode talenty – Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski oraz doświadczeni i utytułowani aktorzy: laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Mateusz Kościukiewicz, Magdalena Boczarska – laureatka nagrody dla najlepszej aktorki FPFF w Gdyni oraz Danuta Stenka i Renata Dancewicz.

Na przebojowej ścieżce dźwiękowej „Bejbi blues”, m.in.: Die Antwoord, Anna Patrini, Cyberpunkers, Steve Aoki ft. Beetroots, Gypsy Pill, Gówno, Dick4Dick i Liroy.

W ramach sekcji Generation pokazywane są najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. To już drugi z najważniejszych festiwali, gdzie dostrzeżono jakość drugiego filmu autorki „Galerianek”. Światowa premiera „Bejbi blues” miała miejsce podczas jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez poświęconych kinematografii – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 2012.

d1mx4iz

Podziel się opinią

Share
d1mx4iz
d1mx4iz