Trwa ładowanie...
bitwa roku
02-10-2013 17:52

''Bitwa roku'': Po raz pierwszy w historii. Turniej ''Bitwa Roku'' w warszawskiej Arkadii.

''Bitwa roku'': Po raz pierwszy w historii. Turniej ''Bitwa Roku'' w warszawskiej Arkadii.Źródło: UIP
d3zf2t7
d3zf2t7

Czy wiesz, co to toprock, power moves, freeze, drop czy footwork?

Na pewno. Żadnemu mieszczuchowi nie jest obcy taniec ulicy. Ale czy każdy mieszkaniec wielkomiejskiej Warszawy miał okazję przyjrzeć się zasadom panującym w tanecznych bitwach? Czy oglądał na żywo popisy najlepszych B-Boyów?

Dzięki premierze filmu "Bitwa Roku" będzie ku temu okazja. "Bitwa Roku" to amerykański film taneczny, oparty na dokumencie Bensona Lee. Pokazuje on międzynarodowy konkurs B-Boying’u Battle of the Year. Aby dostać się do tego konkursu, grupy najpierw rywalizują ze sobią w regionalnych eliminacjach na całym świecie. W historii tych zmagań znaleźć można również Polaków. Finał w 2012 roku miał miejsce we Francji. Tam też udają się bohaterowie filmu "Bitwa Roku", aby walczyć o spełnienie marzeń. Zdobyć tytuł Mistrza Świata w turnieju tańca ulicznego. W produkcji tej obok takich gwiazd, jak Josh Holloway, którego polscy widzowie znają z serialu "Lost" czy Chris Brown zobaczymy także Weronikę Rosati.

Z okazji premiery filmu chcemy, aby każdy mógł poczuć ducha tanecznych bitew. Zapraszamy w niedzielę 13 października do warszawskiego Centrum Handlowego Arkadia (al. Jana Pawła II 82), gdzie o godz. 15.00 nastąpi inauguracja polskiego turnieju breakdance "Bitwa Roku".

Arkadia zamieni się w swoiste pole walki B-Boys i B-Girls. Grupy taneczne zmierzą się w pojedynkach. Staną naprzeciw siebie i zrobią wszystko aby nawzajem „pokonać się” w wykonywanych ruchach. W konfrontacji dadzą istny pokaz tanecznej mowy ciała. Ich energia i emocjonalność porwie wszystkich.

Na oczach widzów stoczy się także bitwa wśród najmłodszych. W odsłonie Kids Battle będziemy mieć okazję przyjrzeć się zmaganiom dzieci do 13 roku życia.

d3zf2t7

Najlepsi z najlepszych walczyć będą o tytuł zwycięzcy "Bitwa Roku"oraz o nagrodę specjalną. O wyborze najlepszego zdecydują autorytety polskiego breakingu: Bboy BartaZZ, Bboy Thomaz, Bboy Mefo.

Na polu starć nie może zabraknąć jednego z najlepszych w Polsce beatboxerów. W przerwach między potyczkami swoje umiejętności zaprezentuje PEJOT. Widzowie dostaną dawkę beatboxu na najwyższym poziomie.

Niewątpliwie wszyscy którzy pojawią się 13 października na placu bitwy w Arkadii zapamiętają akrobatyczno-teatralny charakter starć, dynamikę kroków, gestykulacji oraz gibkość tancerzy.

A powtórnie mogą przeżyć te emocje już 25 października w kinie.

d3zf2t7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zf2t7