Trwa ładowanie...
dilfh20

"Body/Ciało": Gwiazdy na uroczystej premierze [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Body/Ciało": Gwiazdy na uroczystej premierze [WIDEO]
(Kino Świat)
dilfh20

Tłum gości i sław polskiego show-biznesu (m.in. *Janusz Gajos, Andrzej Chyra, Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Gosia Baczyńska, Monika Olejnik, Joanna Kulig i Maria Peszek) pojawił się w Złotych Tarasach na uroczystej premierze "Body/Ciało". Film, który przyniósł Małgorzacie Szumowskiej prestiżowego Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale, trafi do kin 6 marca.*

Na warszawskiej premierze filmu Małgorzacie Szumowskiej towarzyszyła znakomita obsada aktorska „Body/Ciało” w składzie: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska, Tomasz Ziętek i debiutująca na dużym ekranie Justyna Suwała. Grono dopełniał autor zdjęć i współautor scenariusza – Michał Englert oraz zaproszone przez reżyserkę aktorki-naturszczycy.

Poza ekipą filmową w Złotych Tarasach pojawiło się wyjątkowo liczne grono gości, a wśród nich, m.in. Mateusz Kościukiewicz, Andrzej Chyra, Maciej Stuhr, Gosia Baczyńska, Monika Olejnik, Maria Peszek, Agata Buzek, Jerzy Skolimowski, Joanna Kulig, Maciej Bochniak, Anna Próchniak, Ilona Ostrowska, Renata Dancewicz, Rafael Lewandowski, Robert Kupisz, Anna Wendzikowska, Monika Zamachowska, Filip Pławiak, Katarzyna Kwiatkowska, Marcin Meller, Rafał Bryndal, Barbara Kurdej-Szatan i inni. Imprezę poprowadziła Grażyna Torbicka.

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Film „Body/Ciało” znalazł się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia i przyniósł Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina – Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. W obsadzie „Body/Ciało”, jak zawsze u autorki „Sponsoringu” i „33 scen z życia”, znakomite nazwiska – Janusz Gajos („Układ zamknięty”), Maja Ostaszewska („W imię…”), Adam Woronowicz („Pani z przedszkola”), Ewa Dałkowska („Korczak”), Władysław Kowalski („Bogowie”), Tomasz Ziętek, aktorskie odkrycie „Kamieni na szaniec” i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („33 sceny z życia”).

W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje wszechstronnie utalentowana Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance („Nieulotne”) i FPFF w Gdyni za inny z obrazów Szumowskiej – „33 sceny z życia”.

„Body/Ciało” to czwarty z rzędu, obok „33 scen z życia”, „Sponsoringu”, „W imię…”, obraz Szumowskiej, który znalazł się w ofercie dystrybucyjnej Kino Świat.

dilfh20

Podziel się opinią

Share
dilfh20
dilfh20