Trwa ładowanie...
kraków
13-10-2011 18:33

Bollywood znów w Krakowie

Bollywood znów w KrakowieŹródło: helios.pl
d1rre6q
d1rre6q

Filmowcy z Indii odwiedzą w najbliższych dniach Kraków oraz kilka innych polskich miejscowości. Jedna z największych tamtejszych firm producenckich, Dream Warrior Pictures, realizuje u nas roztańczony dramat polityczny "Saguni".

Na ekranie zobaczymy najpiękniejsze zakątki Krakowa oraz Tatry, Góry Stołowe, Zamek w Ogrodzieńcu i ruchome wydmy w Łebie. W Krakowie ekipa będzie pracowała od najbliższej soboty do 18 października. Kamera stanie na Rynku Głównym i sąsiadujących z nim uliczkach, a także przed Teatrem Słowackiego i kilkoma kościołami: Mariackim, Piotra i Pawła, Andrzeja.

W polskich lokacjach powstaną ujęcia taneczno-muzyczne, ilustrujące marzenia głównych bohaterów. W scenach tych wezmą udział również Polacy. Twórcy zdecydowali się zaangażować do współpracy tancerzy z krakowskiego ludowego zespołu tanecznego.

Reżyserem filmu jest Shankar Dayal. W głównych rolach występują Karthi Sivakumar i Pranita Subhash. Główny bohater, Kamal, ma stracić dom rodzinny, który leży na terenie wyznaczonym przez rząd pod budowę nowych kopalń. Zrozpaczony mężczyzna podejmuje walkę o swoje dziedzictwo. Na swojej drodze spotyka sprzymierzeńców oraz miłość swojego życia.

Producentem liniowym filmu w Polsce jest Film Polska Productions. Przy realizacji współpracuje Krakowska Komisja Filmowa.

Przypominamy, że w zeszłym roku w Krakowie zrealizowano zdjęcia do bollywoodzkiej superprodukcji "Aazaan", która 14 października będzie mieć premierę w Indiach. W 2006 roku w Tatrach powstały ujęcia do "Fanaa" z udziałem Kajol i Aamira Khana.

d1rre6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rre6q