Trwa ładowanie...
d4lm8io

Borys Szyc jako Piłsudski. Filmową biografię Marszałka zobaczymy już jesienią 2019

Prace na planie właśnie się rozpoczęły. Borys Szyc pochwalił się nową rolą na swoim instagramowym profilu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Szyc wcieli się w rolę Piłsudskiego. Jesteśmy ciekawi jak wypadnie.
Borys Szyc wcieli się w rolę Piłsudskiego. Jesteśmy ciekawi jak wypadnie. (PAP, Fot: Przemysław Piątkowski)
d4lm8io

O planach na film o Józefie Piłsudskim mówiono już w 2017 roku. – Zdecydowaliśmy, że akcja obejmie lata 1900-14. Zakończy się wejściem Pierwszej Brygady do Kielc, kiedy mieszkańcy tego miasta zamykali przed nią okna i drzwi. Potem będą już tylko trzy minuty z 1918 r. - z Piłsudskim przemawiającym z Cytadeli – mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" szef Studia Filmowego "Kadr" – Filip Bajon.

Reżyserem filmu "Józef Piłsudski" został Michał Rosa, a w postać tytułową wcieli się Borys Szyc. Aktor pochwalił się tym na Instagramie.

"Zaczynamy dziś opowieść o Piłsudskim. Nie dziadku i wielkim wodzu, ale człowieku pełnym emocji i pasji, bliskim depresji i śmierci, terroryście rzucającym bomby i napadającym na pociągi, liczącym głównie na siebie, często egoiście, kochającym gorąco i namiętnie mężczyźnie z wizją kraju, który kochał ponad wszystko. Trzymajcie kciuki. Dziś rok 1901. Dom wariatów. Petersburg."

Ostatnim aktorem, który na kinowym ekranie wcielił się w postać Piłsudskiego, był Daniel Olbrychski ("1920 Bitwa Warszawska"). Myślicie, że Szyc podoła wyzwaniu?

d4lm8io

Podziel się opinią

Share

d4lm8io

d4lm8io