Trwa ładowanie...
d3hgolu

"Boże ciało": chłopak opuścił poprawczak i... został księdzem. Fałszywym

Bartosz Bielenia gra główną rolę w nowym filmie Jana Komasy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartosz Bielenia ma 26 lat, jest bardzo utalentowany
Bartosz Bielenia ma 26 lat, jest bardzo utalentowany (ONS.pl)
d3hgolu

"Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim.

Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw.

d3hgolu

W roli głównej występuje Bartosz Bielenia. Pozostałą część obsady dopełniają Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat oraz Leszek Lichota.

Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do "Bożego Ciała" jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr.

Zdjęcia rozpoczęły się 17 maja. Aktualnie ekipa pracuje na Podkarpaciu. Zdjęcia będą realizowane w większości w miejscowości Jaśliska.

d3hgolu

Podziel się opinią

Share

d3hgolu

d3hgolu