Trwa ładowanie...
d20wam7

"Boże Ciało" Jana Komasy. Polski kandydat do Oscara 2020 wybrany

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało polskim kandydatem do Oscara. Film będzie nas reprezentował w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Boże Ciało" polskim kandydatem do Oscara
"Boże Ciało" polskim kandydatem do Oscara (Materiały prasowe)
d20wam7

"Boże Ciało" Jana Komasy jest oparte na prawdziwej historii chłopaka, który po opuszczeniu poprawczaka marzy o zostaniu księdzem. Jednak posiadając wyrok, nie może wstąpić w stan kapłański. Dlatego podszywa się pod zastępcę proboszcza w wiejskiej parafii. Z biegiem czasu jego oszustwo zostaje zdemaskowane przez parafian.

Przeczytaj recenzję filmu "Boże ciało": Wstrząśnie widzami. "Kler" to przy tym bajka

Film został wyróżniony nagrodą Label Europa Cinemas podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

d20wam7

Przewodniczącą polskiej komisji oscarowej była Ewa Puszczyńska, producentka nominowanych do Oscarów filmów Pawła Pawlikowskiego - "Idy" i "Zimnej wojny". Głos w tej sprawie zabrali także: dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Robert Śmigulski, kierowniczka działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w PISF-ie Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, operator Łukasz Żal, kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, producent Mariusz Łukomski i reżyserka Anna Zamecka.

Nasz reprezentant powalczy o oscarową nominację m.in. z hiszpańskim "Bólem i blaskiem" Pedro Almodovara i koreańskim "Parasite" Joon-ho Bonga. Na zgłoszenie swoich przedstawicieli kraje mają czas do 1 października.

92 . gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 9 lutego 2020 r.

d20wam7

Podziel się opinią

Share
d20wam7
d20wam7