Trwa ładowanie...
ycipk-3oqakj

"Boże Ciało" Jana Komasy. Polski kandydat do Oscara 2020 wybrany

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało polskim kandydatem do Oscara. Film będzie nas reprezentował w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Boże Ciało" polskim kandydatem do Oscara
"Boże Ciało" polskim kandydatem do Oscara (Materiały prasowe)
ycipk-3oqakj

"Boże Ciało" Jana Komasy jest oparte na prawdziwej historii chłopaka, który po opuszczeniu poprawczaka marzy o zostaniu księdzem. Jednak posiadając wyrok, nie może wstąpić w stan kapłański. Dlatego podszywa się pod zastępcę proboszcza w wiejskiej parafii. Z biegiem czasu jego oszustwo zostaje zdemaskowane przez parafian.

Przeczytaj recenzję filmu "Boże ciało": Wstrząśnie widzami. "Kler" to przy tym bajka

Film został wyróżniony nagrodą Label Europa Cinemas podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

ycipk-3oqakj

Przewodniczącą polskiej komisji oscarowej była Ewa Puszczyńska, producentka nominowanych do Oscarów filmów Pawła Pawlikowskiego - "Idy" i "Zimnej wojny". Głos w tej sprawie zabrali także: dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Robert Śmigulski, kierowniczka działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w PISF-ie Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, operator Łukasz Żal, kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, producent Mariusz Łukomski i reżyserka Anna Zamecka.

Nasz reprezentant powalczy o oscarową nominację m.in. z hiszpańskim "Bólem i blaskiem" Pedro Almodovara i koreańskim "Parasite" Joon-ho Bonga. Na zgłoszenie swoich przedstawicieli kraje mają czas do 1 października.

92 . gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 9 lutego 2020 r.

ycipk-3oqakj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3oqakj

ycipk-3oqakj
ycipk-3oqakj