Trwa ładowanie...
01-12-2006 16:08

'Bracia K.' na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni

'Bracia K.' na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni
d1g6hht
d1g6hht

1 grudnia na Małej Scenie w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni odbędzie się premiera spektaklu "Bracia K." w reżyserii Andrzeja Bubienia, na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego "Bracia Karamazow".

Adaptacja sceniczna arcydzieła rosyjskiej literatury to kryminalna historia zmieszana jest z religijnym dyskursem. Jej bohaterami są bracia Karamazow – Dymitr, Iwan, Alosza i ten czwarty - bękart Smierdiakow. Synowie rozpustnika i błazna, obarczeni dziedziczną skazą, która czyni z nich igraszkę diabła. Wielkie namiętności, tajemnicza zbrodnia, odwieczna walka między dobrem i złem.

Mistrz psychologii i wielki filozof, Fiodor Dostojewski, zabierze Was w metafizyczną podróż, która odsłoni najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Warto je poznać, by zmierzyć się z własnymi biesami...

W przedstawieniu Andrzeja Bubienia wystąpią Sylwia Gliwa, Elżbieta Mrozińska, Rafał Kowal, Dariusz Majchrzak i Dariusz Siastacz. Scenografię przygotowała Anna Sekuła, muzykę skomponował Piotr Salaber, a za choreografię odpowiedzialna jest Olga Wąchała.

foto Marcin Marzec

d1g6hht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g6hht