Bratanek Piotra Machalicy poszedł w ślady wujka. Wiemy, co robi i jak wygląda
Choć trudno w to uwierzyć w 2024 roku mijają 4 lata od śmierci Piotra Machalicy. Aktor odszedł w 2020 roku w wieku 65 lat. Od tego czasu bliscy gwiazdora dbają, by pamięć o nim nie zginęła. Co roku organizują festiwal imienia aktora. W tegorocznej edycji weźmie udział bratanek Machalicy. Co za podobieństwo do sławnych krewnych.
Piotr Machalica był jednym z czołowych, polskich aktorów. Wystarczy tu wspomnieć takie produkcje jak "Dekalog IX" Krzysztofa Kieślowskiego, "Złoto Dezerterów" Janusza Majewskiego czy "Zabij mnie, glino" Jacka Bromskiego. Ostatnie lata życia aktor spędził w Częstochowie, gdzie mieszkał i pracował (był dyrektorem artystycznym Teatru im. Mickiewicza).
Machalica wywodził się z rodziny z aktorskimi korzeniami. Ojciec, Henryk Machalica, był znany przede wszystkim jako nestor rodu Złotopolskich w serialu emitowanym przez lata w TVP. Z kolei brat, Aleksander, grywał głównie role drugoplanowe. Okazuje się, że młodsze pokolenie również poszło w ślady znanych panów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Bratanek wspiera fundację i festiwal im. Machalicy
Po śmierci Piotra Machalicy jego druga żona, Aleksandra, powołała do życia fundację imienia męża. Co roku w Częstochowie organizuje festiwal, na którym występują bliscy Piotra.
W tegorocznej edycji weźmie udział bratanek Machalicy, Adam. Syn Aleksandra jest zawodowym aktorem. Już pod koniec czerwca zaprezentuje się fanom wujka aż trzykrotnie podczas festiwalu.
"Adam Machalica — rocznik 86. Za sprawą rodzinnych koligacji z aktorstwem związany od dziecka. W 2017 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, a rok później zaczął występować na deskach częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza. Od 2022 jest aktorem Teatru Nowego w Poznaniu oraz wykłada w poznańskim Studio Sztuki Teatralno-Aktorskiej. Poza teatrem też gra, ale głównie w gry wideo, na gitarze i czasem w filmach" - napisali na stronie wydarzenia organizatorzy.
Trzeba przyznać, że Adam nie tylko poszedł zawodowo w ślady rodziny. Jest też bardzo podobny do sławnego wujka i ojca.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy o rewolucji w HBO Max, które zmieniło się w krótkie Max. Ile to kosztuje? Co można oglądać? Przy okazji wspominamy wstrząsające sceny z "Rodu smoka", który wraca z 2. sezonem. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: