Trwa ładowanie...
22-12-2006 22:41

Catherine Deneuve przewodniczącą w Wenecji

Catherine Deneuve przewodniczącą w Wenecji
d2th7dv
d2th7dv

Francuska aktorka Catherine Deneuve będzie przewodniczącą jury 63. festiwalu filmowego w Wenecji, który odbędzie się w dniach 30 sierpnia-9 września. Decyzję tę ogłosił dyrektor imprezy Marco Mueller.

To właśnie w Wenecji, jak się przypomina, Deneuve rozpoczęła międzynarodową karierę w 1967 roku, gdy film Luisa Bunuela "Piękność dnia" ("Belle de Jour") z jej udziałem otrzymał nagrodę Złotego Lwa.

- Jesteśmy dumni, że tak wielka osobowość jak Catherine Deneuve stanie na czele weneckiego jury. Dzięki swemu czarowi, charyzmie i statusowi w międzynarodowym kinie będzie wiedziała, jak wprowadzić spokój i równowagę, których tak potrzeba w jury - powiedział Marco Mueller. ZOBACZ CATHERINE DENEUVE W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ Wśród zapowiedzianych już imprez, które będą towarzyszyć tegorocznemu festiwalowi, znajdą się uroczyste obchody stulecia urodzin trzech mistrzów włoskiego kina - Roberto Rosselliniego, Mario Soldatiego i Luchino Viscontiego.

Lista około dwudziestu filmów, które wezmą udział w konkursie o nagrodę Złotego Lwa, zostanie ogłoszona jak zwykle pod koniec lipca.

d2th7dv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2th7dv