Trwa ładowanie...
d3jxg15

Cezary Gmyz o "Pokocie" Holland: "głęboko antychrześcijański"

O tym, że najnowszy film Agnieszki Holland wzbudzi spore kontrowersje, wiadomo było już od dawna. Recenzje krytyków filmowych nie pozostawiają złudzeń: obraz wywoła kolejną dyskusję, w której nie będzie brakować wątków politycznych. Cezary Gmyz, dziennikarz i korespondent TVP w Berlinie, określił „Pokot” dziełem „głęboko antychrześcijańskim”.
Share
Cezary Gmyz o "Pokocie" Holland: "głęboko antychrześcijański"
Źródło: East News
d3jxg15

W Niemczech od kilku dni trwa jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych roku - Berlinare, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Wśród 400 produkcji z całego świata znalazł się m.in. „Pokot” Agnieszki Holland, który swoją oficjalną premierę miał 12 lutego. Dodajmy, że film powalczy o niezwykle prestiżowe statuetki - Złote i Srebrne Niedźwiedzie. Podczas premiery nie zabrakło dziennikarzy, także polskich. Jednym z publicystów, którzy mieli okazję obejrzeć „Pokot” był Cezary Gmyz. Dzieło Holland zdecydowanie nie przypadło mu do gustu, o czym nie omieszkał wspomnieć na Twitterze.

W jego surowej ocenie znalazło się także odniesienie do polityki, a konkretnie byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przypomnijmy, że Holland znalazła się w komitecie honorowym podczas jego kampanii w 2015 roku.

Naszą recenzję „Pokotu” możecie przeczytać TUTAJ.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d3jxg15

Podziel się opinią

Share
d3jxg15
d3jxg15