Trwa ładowanie...
d2s1jzl

Chyler Leigh

Najnowsze informacje
4.0
(27 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Charlotte, Karolina Północna, USA

Filmografia:

To nie jest kolejna komedia dla kretynów (2001) (Janey Briggs)

Potrzask (2012) (Molly Reins)

Zjazd absolwentów () (Carla Noll)

Chirurdzy () (Lexi Grey [sezon 4 +])

d2s1jzl

Amerykańska aktorka, znana z seriali „Chirurdzy”, „Reunion: Spotkania po latach”, kojarzona także z występu w filmie "Not Another Teen Movie: To nie jest kolejna komedia dla kretynów" oraz występów w takich serialach, jak "Siódme niebo", czy "North Shore".

Chyler Leigh Potts urodziła się 10 kwietnia 1982 roku w Charlotte w Karolinie Północnej, w Stanach Zjednoczonych. Jest córką Yvonne Norton i Roberta Pottsa. Wychowywała się w stanie Wirginia w miejscowości Virginia Beach. W wieku 12 lat przeprowadziła się z matką i swoim bratem, Christopherem Khaymanem Lee do Miami na Florydzie. W czasie szkoły podstawowej zaczęła karierę modelki. Następnie pojawiała się w reklamówkach telewizyjnych – były to jej pierwsze kroki w świecie aktorstwa. Występowała także w programie młodzieżowym „Hall Pass”. Nigdy nie ukończyła szkoły wyższej.

Leigh zadebiutowała w świecie filmowym w wieku 15 lat – w 1997 roku wystąpiła u boku swojego brata w filmie „Kickboxing Academy”. Christopher grał chłopaka zakochanego w postaci, którą odgrywała Chyler. W filmie rodzeństwo całowało się. Następnie była prowadząca kilku programów telewizyjnych oraz wróciła do modelingu.

W 2001 roku Chyler otrzymała jedną z głównych ról w popularnym, młodzieżowym filmie pt. "Not Another Teen Movie: To nie jest kolejna komedia dla kretynów". Wcieliła się w Janey Briggs. Widzieliśmy ją również w słynnym teledysku Marilyna Mansona do piosenki "Tainted Love". W 2002 roku zajęła 65. miejsce w rankingu stu najseksowniejszych kobiet.

W 2002 roku Leigh otrzymała dwie role w krótko istniejących serialach – „Girls Club”, gdzie zagrała Sarah Mickle oraz w „That '80s Show”, gdzie wcieliła się w June Tuesday. Następnie regularnie występowała w serialu ABC „The Practice”, jednak na końcu sezonu ze względu na cięcia, została usunięta z obsady.

W 2007 roku nastąpił przełom w jej karierze – dołączyła do stałej obsady bardzo popularnego serialu medycznego pt. „Chirurdzy”. W czwartym sezonie wcieliła się w Lexie Grey.

W 2002 roku aktorka wyszła za mąż za aktora Nathana Westa. Para pracowała razem w 2000 roku na planie serialu „Siódme niebo”. Leigh i West mają trojkę dzieci: syna Noah Wilde (urodzony w 2003 roku), i córki Taelyn (ur. 2006) oraz Anniston Kae (ur. 2009).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s1jzl
d2s1jzl
d2s1jzl