Trwa ładowanie...
d17zrlp

Ciężarna kobieta cierpi na przerażające zaburzenie. Trudno wytrzymać do końca

Szklane kulki, pinezki, gwoździe. Nie może przestać połykać. W sieci zadebiutował szokujący zwiastun thrillera psychologicznego "Łaknienie". Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Jeden z najlepszych filmów roku" - piszą krytycy
"Jeden z najlepszych filmów roku" - piszą krytycy (Materiały prasowe)
d17zrlp

Wytwórnia IFC Film wypuściła właśnie pierwszy zwiastun filmu "Łaknienie" (org. "Swallow"). O pełnometrażowym debiucie reżyserskim Carlo Mirabelli-Davisa zrobiło się głośno w zeszłym roku, kiedy został pokazany na kilku festiwalach. Wiele wskazuje na to, że w zachwytach krytyków nie ma przesady.

Bohaterką "Łaknienia" jest Hunter Conrad. Młoda kobieta nie ma powodów do narzekań. Przystojny bogaty mąż, piękny dom, luksus. Wszystko zmienia się, kiedy dowiaduje się, że jest w ciąży. Presja zaborczej teściowej, rosnące oczekiwania, stres. To wszystko sprawia, że na idealnej fasadzie, za którą skrywa się Hunter, pojawiają się rysy.

Zaczyna odzywać się też mroczna przeszłość, którą skrzętnie skrywa przez ukochanym: pica. To bardzo rzadkie zaburzenie psychiczne polegające na spożywaniu substancji niejadalnych. Najpierw sięga po szklaną kulkę. Z czasem Hunter nie może się opakować. Łyka pinezki, agrafki, kostki i gwoździe.

d17zrlp

ZOBACZ: Zwiastun filmu "Łaknienie"

Zwiastunowi towarzyszy wymowny plakat. Widzimy na nim Hunter trzymającą w palcach pinezkę oraz przyprawiający o dreszcze tagline: "Otwieraj".

Główną rolę w "Łaknieniu" gra 32-letnia Haley Bennett, którą możecie pamiętać z takich filmów, jak "Bez litości", "Dziewczyna z pociągu" czy "Chwała bohaterom". Na ekranie zobaczymy też m.in. Austina Stowella ("Most szpiegów") i Elizabeth Marvel ("House of Cards").

d17zrlp

Jeśli po zwiastunie macie jeszcze wątpliwości, to z pomocą przychodzi serwis Rotten Tomatoes. Film Carlo Mirabelli-Davisa, który napisał też scenariusz, ma tam aż 88 proc. pozytywnych recenzji. Jak na horror/thriller to bardzo przyzwoity wynik.

Materiały prasowe

Indiewire pisze nawet, że "Łaknienie" przywołuje na myśl dokonania Davida Finchera. Z kolei serwis Birth.Movies.Death stwierdził, że to jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku.

W Polsce "Łaknienie" było pokazywane na Warsaw Film Festival i Camerimage International Film Festival. Data oficjalnej premiery nie jest na razie znana.

d17zrlp

Podziel się opinią

Share

d17zrlp

d17zrlp