Trwa ładowanie...

Cios dla fanów "Gwiezdnych wojen". Szef Disneya ma smutne wieści

Dyrektor generalny The Walt Disney Company zdradził, że "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" będą na razie ostatnią częścią kultowego cyklu.

Share
Cios dla fanów "Gwiezdnych wojen". Szef Disneya ma smutne wieści
Źródło: Materiały prasowe
d3i6zlu

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" wejdą do polskich kin 19 grudnia (premiera w USA dzień wcześniej). A potem nastąpi przerwa. I to kilkuletnia.

ZOBACZ TEŻ: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" Ostatni zwiastun epickiej sagi

Takie niewesołe wiadomości ma dla fanów Bob Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company.

d3i6zlu

Cinemablend donosi, że w rozmowie z akcjonariuszami o budżecie na 4. kwartał 2019 r. powiedział:

- W przypadku "Gwiezdnych wojen", 9. część, która wchodzi w grudniu, będzie ostatnią ze Skywalker Saga. Potem nastąpi przerwa, która potrwa kilka lat aż do kolejnego filmu z cyklu.

Decyzja Boba Igera podobno jest podyktowana słabymi wynikami "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie". Firma doszła do wniosku, że przeholowała z częstotliwością premier franczyzy. Co odbija się na jakości, przychodach i postrzeganiu cyklu.

Nie wiadomo więc, czy zaplanowana na 16 grudnia 2022 r. część "Gwiezdnych wojen" autorstwa Davida Benioffa i D.B. Weissa właśnie została przesunięta.

Oczywiście to powód do rwania włosów z głowy. Jednak na pocieszenie dostaniemy aż 3 seriale osadzone w uniwersum "Gwiezdnych wojen", które trafią na platformę Disney+.

d3i6zlu

Będą to "Mandalorian" oraz cykle poświęcone Cassianowi Andorowi i Obi-Wan Kenobiemu.

d3i6zlu

Podziel się opinią

Share
d3i6zlu
d3i6zlu