Trwa ładowanie...
d3xo2c4

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie", znany też jako "Star Wars: The Rise of Skywalker", to amerykański film z gatunku space opera w reżyserii J. J. Abramsa. Jest to dziewiąta część "Gwiezdnych wojen" i trzecia część trylogii sequelów w serii. W głównych rolach w produkcji pojawiają się między innymi Daisy Ridley, Adam Driver, Mark Hamill, John Boyega, Oscar Isaac oraz Billy Dee Williams.
d3xo2c4
5
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - opis fabuły

Fabuła filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" kontynuuje losy bohaterów zawarte w poprzednich częściach serii. Wygląda na to, że odwieczny bój między Jedi i Sithami powoli zmierza ku końcowi, a rozwiązanie tego wątku doprowadzi sagę Skywalkera do długo oczekiwanego finału. Jak rozwiną się losy bohaterów i jak będzie wyglądać konkluzja ich przygód?

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - bohaterowie, obsada

Bohaterami filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" są między innymi Rey, Finn, Poe Dameron, Kylo Ren i Luke Skywalker, w których role wcielają się odpowiednio Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver oraz Mark Hamill. W produkcji pojawiają się też Ian McDiarmid, Billy Dee Williams oraz Carrie Fisher, którzy zagrali Sheeva Palpatine'a, Lando Calrissiana i Leię Organę. Ostatnia z wymienionych aktorek zmarła w grudniu 2016 roku, jednak miejsce w obsadzie filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zapewniły jej sceny nakręcone jeszcze podczas produkcji siódmej części serii. W filmie zagrali też tacy aktorzy jak Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Joonas Suotamo, Anthony Daniels, Jimmy Vee oraz Billie Lourd.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" jest Jeffrey Jacob Abrams, który wyprodukował w przeszłości takie produkcje z serii jak "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" oraz "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Współtworzył też filmy "Star Trek XI", "W ciemność. Star Trek", "Mission: Impossible – Rogue Nation" oraz "Mission: Impossible – Fallout".

Za scenariusz filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", oprócz jego reżysera, odpowiada też Chris Terrio. Kierownikami produkcji, wraz z Abramsem, były natomiast Kathleen Kennedy i Michelle Rejwan. Muzyka z filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" to z kolei dzieło Johna Williamsa.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - produkcja

Pierwsze informacje na temat filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" pojawiły się w sierpniu 2015 roku, gdy ogłoszono, że reżyserem nadchodzącej produkcji został Colin Trevorrow. Kilka miesięcy później potwierdzono, że trwają prace nad preprodukcją dziewiątego epizodu w serii. W grudniu 2016 roku nieoczekiwanie zmarła Carrie Fisher, odtwórczyni roli Lei Organy. Jej rola miała być kluczowa w dziewiątej części, dlatego jej śmierć wywołała falę spekulacji na temat dalszych losów jej postaci.

Kilka tygodni później firma Lucasfilm potwierdziła, że nie zamierzają odtwarzać roli Fisher w wersji cyfrowej. W sierpniu 2017 roku potwierdzono, że za fabułę filmu odpowiadać będzie Jack Thorne. Miesiąc później Lucasfilm nieoczekiwanie ogłosiło, że Colin Trevorrow zrezygnował z funkcji reżysera filmu, a posadę tę otrzymał po nim J. J. Abrams, który odpowiadał już w przeszłości za dwie części serii. Jego pomocnikiem w tworzeniu scenariusza został tym samym Chris Terrio.

W lutym 2018 roku ogłoszono, że prace nad scenariuszem dobiegły końca, a zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu. Obsadę filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" ogłoszono 27 lipca. Jednocześnie potwierdzono również, że Carrie Fisher jednak pojawi się w dziewiątym epizodzie sagi dzięki niewykorzystanym materiałom, które zarejestrowano podczas produkcji części siódmej. Zdjęcia do "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zakończyły się w lutym 2019 roku.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - premiera

Pierwszy trailer filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" został ujawniony 12 kwietnia 2019 roku. Zapowiedź produkcji zgromadziła ponad 111 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin, co pobiło rekord ustanowiony poprzednią część w serii. Premiera filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" w Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na 20 grudnia 2019 roku. Wcześniejszą datą premiery był 24 maja, jednak produkcja została przesunięta na późniejszy termin. Polska premiera filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" odbyć się ma tego samego dnia, czyli 20 grudnia 2019 roku.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Tytuł oryginalny

Star Wars: The Rise of Skywalker

Gatunek

film przygodowy, science fiction

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

20.12.2019

Data polskiej premiery

20.12.2019

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xo2c4
d3xo2c4
d3xo2c4