Trwa ładowanie...
d2vgdtc

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie", znany też jako "Star Wars: The Rise of Skywalker", to amerykański film z gatunku space opera w reżyserii J. J. Abramsa. Jest to dziewiąta część "Gwiezdnych wojen" i trzecia część trylogii sequelów w serii. W głównych rolach w produkcji pojawiają się między innymi Daisy Ridley, Adam Driver, Mark Hamill, John Boyega, Oscar Isaac oraz Billy Dee Williams.
d2vgdtc
5
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - opis fabuły

Fabuła filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" kontynuuje losy bohaterów zawarte w poprzednich częściach serii. Wygląda na to, że odwieczny bój między Jedi i Sithami powoli zmierza ku końcowi, a rozwiązanie tego wątku doprowadzi sagę Skywalkera do długo oczekiwanego finału. Jak rozwiną się losy bohaterów i jak będzie wyglądać konkluzja ich przygód?

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - bohaterowie, obsada

Bohaterami filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" są między innymi Rey, Finn, Poe Dameron, Kylo Ren i Luke Skywalker, w których role wcielają się odpowiednio Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver oraz Mark Hamill. W produkcji pojawiają się też Ian McDiarmid, Billy Dee Williams oraz Carrie Fisher, którzy zagrali Sheeva Palpatine'a, Lando Calrissiana i Leię Organę. Ostatnia z wymienionych aktorek zmarła w grudniu 2016 roku, jednak miejsce w obsadzie filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zapewniły jej sceny nakręcone jeszcze podczas produkcji siódmej części serii. W filmie zagrali też tacy aktorzy jak Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Joonas Suotamo, Anthony Daniels, Jimmy Vee oraz Billie Lourd.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" jest Jeffrey Jacob Abrams, który wyprodukował w przeszłości takie produkcje z serii jak "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" oraz "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Współtworzył też filmy "Star Trek XI", "W ciemność. Star Trek", "Mission: Impossible – Rogue Nation" oraz "Mission: Impossible – Fallout".

Za scenariusz filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", oprócz jego reżysera, odpowiada też Chris Terrio. Kierownikami produkcji, wraz z Abramsem, były natomiast Kathleen Kennedy i Michelle Rejwan. Muzyka z filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" to z kolei dzieło Johna Williamsa.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - produkcja

Pierwsze informacje na temat filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" pojawiły się w sierpniu 2015 roku, gdy ogłoszono, że reżyserem nadchodzącej produkcji został Colin Trevorrow. Kilka miesięcy później potwierdzono, że trwają prace nad preprodukcją dziewiątego epizodu w serii. W grudniu 2016 roku nieoczekiwanie zmarła Carrie Fisher, odtwórczyni roli Lei Organy. Jej rola miała być kluczowa w dziewiątej części, dlatego jej śmierć wywołała falę spekulacji na temat dalszych losów jej postaci.

Kilka tygodni później firma Lucasfilm potwierdziła, że nie zamierzają odtwarzać roli Fisher w wersji cyfrowej. W sierpniu 2017 roku potwierdzono, że za fabułę filmu odpowiadać będzie Jack Thorne. Miesiąc później Lucasfilm nieoczekiwanie ogłosiło, że Colin Trevorrow zrezygnował z funkcji reżysera filmu, a posadę tę otrzymał po nim J. J. Abrams, który odpowiadał już w przeszłości za dwie części serii. Jego pomocnikiem w tworzeniu scenariusza został tym samym Chris Terrio.

W lutym 2018 roku ogłoszono, że prace nad scenariuszem dobiegły końca, a zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu. Obsadę filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" ogłoszono 27 lipca. Jednocześnie potwierdzono również, że Carrie Fisher jednak pojawi się w dziewiątym epizodzie sagi dzięki niewykorzystanym materiałom, które zarejestrowano podczas produkcji części siódmej. Zdjęcia do "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zakończyły się w lutym 2019 roku.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - premiera

Pierwszy trailer filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" został ujawniony 12 kwietnia 2019 roku. Zapowiedź produkcji zgromadziła ponad 111 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin, co pobiło rekord ustanowiony poprzednią część w serii. Premiera filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" w Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na 20 grudnia 2019 roku. Wcześniejszą datą premiery był 24 maja, jednak produkcja została przesunięta na późniejszy termin. Polska premiera filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" odbyć się ma tego samego dnia, czyli 20 grudnia 2019 roku.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Tytuł oryginalny

Star Wars: The Rise of Skywalker

Gatunek

film przygodowy, science fiction

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

20.12.2019

Data polskiej premiery

20.12.2019

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada
d2vgdtc

Podziel się opinią

5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vgdtc
d2vgdtc
d2vgdtc