Trwa ładowanie...
d2yu1qx
Megafon.pl
Aktualności

Clint Mansell kompozytorem "Ghost in the Shell"

Muzyka bez wątpienia będzie ważnym aspektem dzieła "Ghost in the Shell" ze Scarlett Johansson w roli głównej. Odpowiadać będzie za nią Clint Mansell.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Clint Mansell kompozytorem "Ghost in the Shell"
(Youtube.com)
d2yu1qx

Clint Mansell to twórca ścieżek dźwiękowych do obrazów "Requiem dla snu" czy "Źródło". Jego muzyka najczęściej jest przestrzenna i intuicyjna. Ma też doświadczenie przy bardziej mrocznych dziełach jak "Stoker" czy "Czarny łabędź". Ostatnio pracował przy odcinku "Black Mirror", który wyreżyserował Joe Wright oraz z Duncanem Jonesem przy jego nadchodzącej produkcji science fiction "Mute".

"Ghost in the Shell" jest aktorską wersją kultowego dziś filmu anime ("Duch w pancerzu", 1995, reż. Mamoru Oshii). Akcja rozgrywa się w połowie XXI wieku. Główną bohaterką jest Motoko Kusanagi (Scarlett Johansson), dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie.

Do produkcji zaangażowano Michaela Pitta, któremu powierzono postać Śmiejącego Się Człowieka, eksperta od działań hakerskich. W filmie wystąpi również duński aktor Pilou Asbak oraz Takeshi Kitano, jeden z najsłynniejszych japońskich artystów - reżyser, scenarzysta, montażysta, producent i aktor, który wcieli się w postać Daisuke Aramaki - dyrektora Sekcji 9. Premierę filmu zaplanowano na 31 marca 2017 roku. Reżyseruje Rupert Sanders.

d2yu1qx

Podziel się opinią

Share
d2yu1qx
d2yu1qx