Trwa ładowanie...
Aktualności

Clive Owen genialnym chirurgiem

Share
Clive Owen genialnym chirurgiem
d3iplzi

W sieci pojawiła się seria polskich plakatów do serialu "The Knick" z *Clive'em Owenem w roli genialnego chirurga Johna Thackery'ego.*

Akcja produkcji osadzona jest na początku XX wieku w nowojorskim szpitalu. Doktor Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem od kokainy. Lekarz stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w skład którego wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr. oraz Algernon Edwards - obiecujący chirurg z Europy. Galerię postaci uzupełniają Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia mówić się, co myśli.

Reżyserem "The Knick" jest Steven Soderbergh. Scenariusz piszą Jack Amiel i Michael Begler. Cykl składa się z 10 odcinków.

d3iplzi

Poza Owenem w serialu grają André Holland, Eve Hewson, Jeremy Bobb, Juliet Rylance, Michael Angarano, Chris Sullivan, Cara Seymour i Eric Johnson.

Polska premiera zapowiedziana została na 9 sierpnia (dzień po debiucie w USA). Serial będzie można oglądać na kanale Cinemax oraz w serwisie HBO GO.

Zwiastun "The Knick" można obejrzeć poniżej:

Plakaty na profilu Cinemax na Facebooku.

Clive'a Owena można obecnie oglądać również w naszych kinach - w filmie "Więzy krwi".

d3iplzi

Podziel się opinią

Share
d3iplzi
d3iplzi