Trwa ładowanie...

Co dalej z "Klerem"? Wiemy, komu Showmax odsprzedał licencję

Najbardziej kasowa polska produkcja ostatnich 30 lat nie trafi na Showmaksa. Ale już wiadomo, gdzie obejrzeć "Kler", nie ruszając się z kanapy. Informację jako pierwsze podały Wirtualne Media.
Share
W "Klerze" Jacek Braciak sportretował ks. Lisowskiego
W "Klerze" Jacek Braciak sportretował ks. LisowskiegoŹródło: Materiały prasowe
d254nvs

Trzy tygodnie po kinowej premierze "Kleru" Showmax ogłosił, że najnowszy film Smarzowskiego trafi do jego oferty. Wiadomość nikogo specjalnie nie zaskoczyła, bo platforma jest koproducentem "Kleru" i współpracowała wcześniej z reżyserem.

ZOBACZ TEŻ: wiemy, co Polacy sądzą o "Klerze"

Jednak jak podał "Presserwis", z dniem 31 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski. Pojawiło się więc pytanie, co dalej z "Klerem".

d254nvs

Już wiadomo. Jak podają Wirtualne Media, licencję na cyfrową dystrybucję "Kleru" odkupiła platforma Player należąca do TVN Discovery Polska. Film będzie można też obejrzeć w ramach oferty dostępnej abonentom NC+. W pozostałych serwisach VOD produkcja Wojciecha Smarzowskiego pojawi się miesiąc później.

"Kler" będzie można oglądać odpłatnie na Playerze od 6 lutego. Koszt "wypożyczenia" filmu na 72 godziny wyniesie 10 zł.

Być może w przyszłości "Kler" będzie emitowany premierowo także w kanałach linearnych TVN – czytamy na Wirtualnemedia.pl.

d254nvs

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego to niekwestionowany król polskich kin. Obejrzała go już rekordowa liczba 5 191 348 widzów. Film zanotował kolejno: najlepszy weekend otwarcia w historii, numer jeden ubiegłorocznego box office, a po zaledwie czterech tygodniach od premiery przebił wynik "Quo Vadis". Stał się też największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim - po "Ogniem i mieczem" i "Panu Tadeuszu" - filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 r. Warto zaznaczyć, że w TOP3 polskiego box office po 1989 r. nie było żadnych przetasowań od 17 lat, tym samym wynik "Kleru" przeszedł już do historii.

d254nvs

Podziel się opinią

Share
d254nvs
d254nvs