Trwa ładowanie...

''Czas wojny'': Spielberg składa hołd swym wielkim poprzednikom

''Czas wojny'': Spielberg składa hołd swym wielkim poprzednikomŹródło: Forum Film
d3gy1cl
d3gy1cl

Od piątku, 13 stycznia, w polskich kinach oglądać będziemy „Czas wojny” – wielkie filmowe widowisko, które wyszło spod niezawodnej ręki samego Stevena Spielberga. To adaptacja książki oraz sztuki „War Horse”, ukazującej koszmar walk w okopach I wojny światowej, a pośród wojennego piekła dzieje dozgonnej przyjaźni chłopaka i niezwykłego konia o imieniu Joey.

Epicki oddech tej opowieści, za którą stoją angielscy scenarzyści Lee Hall („Billy Elliot”) i Richard Curtis („Cztery wesela i pogrzeb” „To właśnie miłość”, obie części „Bridget Jones”), przywodzi na myśl „Przeminęło z wiatrem” oraz westerny Johna Forda. Spielberg składa niejako hołd „staremu” Hollywood, z jego szczerością i emocjonalnym zaangażowaniem.

Rzeczywiście, „Czas wojny” to bez wątpienia wyciskacz łez. – Jeśli nie zapłaczesz na „Czasie wojny” to znaczy, że nie masz kanalików łzowych – pisał „The Times”, który swą entuzjastyczną recenzję opatrzył tytułem „War Horse jest gotów do gonitwy po Oscary”.

Z kolei recenzent „Daily Mail” zapewniał po grudniowej premierze w Londynie: – Najbardziej wzruszający film, jaki widziałem w tym roku (…).

Prasie brytyjskiej wtórowała prasa zza Atlantyku. – Zwolnij nieco swój przyspieszony, nowoczesny, ruchliwy metabolizm (…). Powściągnij instynktowną niecierpliwość, ucisz rozdrażniony głos w twojej głowie i pozwól sobie przywołać bądź odkryć głęboką przyjemność szczerości – apelował „The New York Times”.

O filmie:

Rodzina Narracottów prowadzi farmę w Devon (Wielka Brytania). Ojciec (Peter Mullan) kupuje pięknego konia Joeya, który nie nadaje się jednak do pracy w gospodarstwie. Zaprzyjaźnia się z nim mocno syn Narracottów Albert (Jeremy Irvine). Wkrótce ogier zostaje sprzedany armii. Poznajemy jego dramatyczne koleje losu podczas zawieruchy I wojny światowej. Tymczasem Albert, który pragnie odnaleźć swego wiernego przyjaciela, zaciąga się do wojska.

„Czas wojny” w kinach od 13 stycznia!
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d3gy1cl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gy1cl