Trwa ładowanie...
czerwony pająk
08-09-2015 14:17

"Czerwony pająk": Polski thriller w programie Międzynarodowego Festiwalu w Hajfie

"Czerwony pająk": Polski thriller w programie Międzynarodowego Festiwalu w Hajfie
d3bpvv1
d3bpvv1

Znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność Międzynarodowego Festiwalu w Karlowych Warach obraz Marcina Koszałki – "Czerwony Pająk" na początku października zostanie zaprezentowany na 31. Międzynarodowym Festiwalu w Hajfie. Do szerokiej dystrybucji "polski thriller, który rzuca wyzwanie skostniałemu gatunkowi" (Variety) trafi w listopadzie. W obsadzie wstrząsającej historii o seryjnym mordercy z Krakowa zobaczymy m.in. Adama Woronowicza, Filpa Pławiaka, Julię Kijowską i Małgorzatę Foremniak.

"Zniewalający, imponujący, rzucający wyzwanie skostniałemu gatunkowi!” – pisały zagraniczne media po światowej premierze „Czerwonego pająka” w ramach 50. edycji festiwalu w Karlowych Warach. Debiut fabularny wielokrotnie nagradzanego operatora Marcina Koszałki (m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „Rewers” i „Pręgi”) przykuł uwagę krytyków i był porównywany do obrazów Gusa Van Santa i laureata Oscara – Michaela Haneke!

„Czerwony pająk” to wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz zainspirowały dwie postaci z miejskich legend. Lucjan Staniak („Czerwony Pająk”) to nigdy nie istniejący seryjny morderca, który trafił do światowej literatury kryminalistycznej jako postać autentyczna. Karol Kot („Wampir z Krakowa”), jeden z najmłodszych znanych na świecie seryjnych morderców, pod koniec lat 60. stał się prawdziwą gwiazdą mediów. Obie postaci zainspirowały twórców do stworzenia oryginalnej, trzymającej w napięciu fikcyjnej opowieści o naturze zbrodni.

Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. Morderca okazuje się… weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz – uczeń. W ten sposób odkrywa potrzebę, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

"Czerwony pająk" w kinach od 20 listopada 2015.

d3bpvv1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bpvv1