Trwa ładowanie...
wywiad
04-08-2016 13:09

Darek Malejonek: ''Młodzież poznaje historię nie tylko z liczb i suchych faktów'' [WIDEO]

Darek Malejonek: ''Młodzież poznaje historię nie tylko z liczb i suchych faktów'' [WIDEO]Źródło: mat. dystrybutora
df2g43u
df2g43u

Czy noszenie odzieży z symboliką patriotyczną to pozytywne zjawisko? Darek Malejonek uważa, że tak. - To jest dobre dla młodych ludzi, bo historii w szkołach jest dziś bardzo mało. I ta historia teraz idzie nie tylko z liczb, suchych faktów, ale też z muzyki, wierszy, filmów – mówił muzyk Maleo Reggae Rockers, pojawiający się w filmie „Tacy jak my”, który próbuje zobrazować wpływ, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych warszawiaków.

- Młodzi ludzie zachłysnęli się tym, że jest teraz taka fala, są koszulki, że jest swego rodzaju moda, styl bycia i znowu czujemy się dumni z bycia Polakami – mówił artysta na premierze filmu „Tacy jak my”. Malejonek zauważa, że coraz więcej osób jest dumnych z „pięknej i szlachetnej historii Polski”. I chociaż jak w każdym państwie zdarzali się ludzie niegodziwi, to jednak jego zdaniem „jako naród zdaliśmy egzamin”.

"Tacy jak my" to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych warszawiaków, ale przede wszystkim na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego.

W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

Premiera 5 sierpnia.

df2g43u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df2g43u