Trwa ładowanie...

Depp, Clooney i DiCaprio rywalizują o Franka Sinatrę

Share
Depp, Clooney i DiCaprio rywalizują o Franka Sinatrę
Źródło: AFP
d3r1pe1

Johnny Depp, George Clooney i Leonardo DiCaprio będą konkurować do roli Franka Sinatry w filmie biograficznym o muzyku.

Za reżyserię obrazu zatytułowanego po prostu "Sinatra" odpowiada Martin Scorsese i jego faworytem jest najprawdopodobniej DiCaprio, z którym współpracował nad kilkoma filmami. Z kolei córka Sinatry - Tina pełniąca przy biografii obowiązki producenta wykonawczego - widzi w roli ojca George'a Clooneya. Do tego dochodzi Depp, który po prostu chce wcielić się w legendarnego gwiazdora. Wcześniej krążyły też pogłoski o zaangażowaniu Jamie Foxxa oraz Harry'ego Connicka Jr.

d3r1pe1

Sinatra zapisał się złotymi zgłoskami w historii popkultury, tak na polu filmu jak i muzyki. Jego największe muzyczne przeboje to "Strangers in the Night", "My Way", "I've Got You Under My Skin", "Witchcraft" i nieśmiertelne "New York, New York". Za obraz "Stąd do
wieczności" wyróżniony został statuetką Oscara. Nominację otrzymał ponadto za rolę w "Złotorękim".

Jego życie prywatne obfitowało tak w skandale (romanse, oskarżenia o koneksje z mafią), jak i czyny szlachetne (odegrał ważną rolę w desegregacji rasowej w hotelach i kasynach w Nevadzie). Był mężem Nancy Barbato Sinatry, Avy Gardner i Mii Farrow.

Zmarł 14 maja 1998 roku w wieku 82 lat.

Studio Universal Pictures powierzyło napisanie scenariusza Philowi Aldenowi Robinsonowi. Produkują Peter Guber i Cathy Schulman a także Scorsese.

Martin Scorsese zakończył niedawno pracę nad thrillerem "Shutter Island", w którym gra DiCaprio. Obraz trafi na polskie ekrany 2 października 2010 roku.

d3r1pe1

Podziel się opinią

Share
d3r1pe1
d3r1pe1