Trwa ładowanie...

Dlaczego Maciek Musiał boi się Danuty Stenki?

Share
Dlaczego Maciek Musiał boi się Danuty Stenki?
Źródło: Disney
d18o9an

Już od środy w polskich kinach można oglądać „Uniwersytet Potworny” – prequel oscarowego hitu Disney/Pixar „Potwory i spółka”.

W polskiej wersji językowej filmu występują m.in. znany z serialu „Rodzinka.pl” Maciek Musiał, w roli członka uniwersyteckiego kółka astronomicznego, oraz Danuta Stenka jako niezwykle surowa dziekan Wydziału Straszenia, znana w szerszych kręgach jako Skolopendra.

Dziekan Skolopendra nie toleruje średniactwa, a zatem czeladnicy potwornego rzemiosła muszą się porządnie napocić, aby zrobić na niej wrażenie. – Moje zadanie to sprawić żeby najlepsi byli jeszcze lepsi a nie żeby ci mierni byli mniej mierni – mówi do swoich podopiecznych surowa profesor.

d18o9an

Polski zwiastun filmu:

Na potrzeby filmu wymyślono aż 500 ‘potwornych’ postaci. – Wszystko, co kojarzy się ze szkołą zostało spotworyzowane, czyli jest większe, straszniejsze i śmieszniejsze. Mamy tu potworny akademik, potwornych nauczycieli i potwornych studentów – opowiada reżyser Dan Scanlon.

Zanim trafili do spółki, chodzili do szkółki! „Uniwersytet Potworny” przenosi widzów w czasy, kiedy Sully i Mike dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi.

„Uniwersytet Potworny” w kinach już od 3 lipca!

d18o9an

Podziel się opinią

Share
d18o9an
d18o9an