Trwa ładowanie...

"Dracula": oglądaj kultowy film o wampirach na WP Pilot

Gary Oldman, Winona Ryder i Anthony Hopkins w klasycznej opowieści o najsłynniejszym wampirze w historii. Zobacz jak i kiedy możesz obejrzeć "Draculę" w serwisie WP Pilot.

Share
dg7qxye

Dziś film Francisa Forda Coppoli, nagrodzony trzema Oscarami, to przede wszystkim świetna rozrywka ze znakomitą oprawą muzyczną autorstwa Wojciecha Kilara, od której włos jeży się na głowie. Jednak jak zauważa Łukasz Knap z WP Film, kiedy "Dracula" wchodził na ekrany kin w 1992 r., amerykańskie społeczeństwo trawiła epidemia AIDS, przez co wielu odbiorców dostrzegało w krwistym horrorze Coppoli nawiązania do ówczesnych problemów.

Akcja filmu rozpoczyna się w XV-wiecznej Transylwanii. Książę Vlad wraca z wojny, niestety jego powrót zbiega się z tragiczną śmiercią ukochanej Elisabety. Rozpaczający książę wyrzeka się Boga i zostaje wampirem. Cztery wieki później do jego zamku przybywa młody prawnik Jonathan Harker, który ma doprowadzić do podpisania umowy zakupu ruin opactwa pod Londynem. Książę przypadkowo widzi zdjęcie Miny, narzeczonej Jonathana. Rozpoznaje w niej Elisabetę. Zmusza prawnika do pozostania na zamku, a sam wyrusza do Londynu w poszukiwaniu utraconej miłości.

dg7qxye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg7qxye