Trwa ładowanie...

“Drogi wolności”: Powstaje serial o Polakach w międzywojniu. Premiera w 2018 r. [TYLKO U NAS]

Od jakiegoś czasu mówi się o planach TVP na historyczny serial, który uświetni setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Udało nam się dowiedzieć, że chodzi o "Drogi wolności". Ma on opowiedzieć o losach krakowskiej rodziny na przestrzeni wielu lat. Zdjęcia ruszą za dwa miesiące.

“Drogi wolności”: Powstaje serial o Polakach w międzywojniu. Premiera w 2018 r. [TYLKO U NAS]Źródło: Materiały prasowe
d334aj2
d334aj2

- Chcemy pokazać eksplozję energii Polaków, którzy po 120 latach odzyskali niepodległość i wiarę w suwerenność - mówi pomysłodawca serialu Stanisław Krzemiński, twórca m.in. "Plebanii" i "Londyńczyków". Scenariusz autorstwa Joanny Wojdowicz był w dużej mierze zainspirowany pamiętnikami Polek z początków XX w.

"Drogi wolności" rozpocznie historia trzech młodych sióstr, które na fali kończącej się wojny zakładają w Krakowie nowy tygodnik. Dziewczyny mają skomplikowaną historię rodzinną, sięgającą ucieczki z zaboru rosyjskiego do Galicji.

- Ich tygodnik symbolizuje nową energię Polaków, która uwolniła się po odzyskaniu niepodległości - tłumaczy Krzemiński. - Szczególnie było to widoczne w zmianach pozycji społecznej i obyczajowych kobiet po zakończeniu Wielkiej Wojny. To będzie opowieść o tym, jak losy ludzi splatały się z wielką historią. Chcemy opowiedzieć o wydarzeniach, o których czytamy w podręcznikach historii, ale interesuje nas także pokazanie przemiany obyczajów i roli technicznych nowinek, które miały wpływ na codzienność Polaków - dodaje producent.

Główne role mają zagrać trzy młode aktorki: Paulina Gałązka ("Powidoki"), Katarzyna Zawadzka ("Listy do M.3") i Julia Rosnowska ("Czas honoru - Powstanie"), prywatnie córka Krzemińskiego.

d334aj2

Pierwszy sezon będzie składał się z trzynastu odcinków i będzie obejmować lata 1914-1926. Reżyserem serialu jest Maciej Migas, który ma na koncie m.in. “Komisarza Alexa”, “Singielkę”, dwa sezony “Londyńczyków” i “Plebanię”.

Zobacz: czy warto iść do kina "Listy do M. 3"?

d334aj2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d334aj2