Trwa ładowanie...

“Drogi wolności”: Powstaje serial o Polakach w międzywojniu. Premiera w 2018 r. [TYLKO U NAS]

Od jakiegoś czasu mówi się o planach TVP na historyczny serial, który uświetni setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Udało nam się dowiedzieć, że chodzi o "Drogi wolności". Ma on opowiedzieć o losach krakowskiej rodziny na przestrzeni wielu lat. Zdjęcia ruszą za dwa miesiące.

“Drogi wolności”: Powstaje serial o Polakach w międzywojniu. Premiera w 2018 r. [TYLKO U NAS]Źródło: Materiały prasowe
d43c6b8
d43c6b8

- Chcemy pokazać eksplozję energii Polaków, którzy po 120 latach odzyskali niepodległość i wiarę w suwerenność - mówi pomysłodawca serialu Stanisław Krzemiński, twórca m.in. "Plebanii" i "Londyńczyków". Scenariusz autorstwa Joanny Wojdowicz był w dużej mierze zainspirowany pamiętnikami Polek z początków XX w.

"Drogi wolności" rozpocznie historia trzech młodych sióstr, które na fali kończącej się wojny zakładają w Krakowie nowy tygodnik. Dziewczyny mają skomplikowaną historię rodzinną, sięgającą ucieczki z zaboru rosyjskiego do Galicji.

- Ich tygodnik symbolizuje nową energię Polaków, która uwolniła się po odzyskaniu niepodległości - tłumaczy Krzemiński. - Szczególnie było to widoczne w zmianach pozycji społecznej i obyczajowych kobiet po zakończeniu Wielkiej Wojny. To będzie opowieść o tym, jak losy ludzi splatały się z wielką historią. Chcemy opowiedzieć o wydarzeniach, o których czytamy w podręcznikach historii, ale interesuje nas także pokazanie przemiany obyczajów i roli technicznych nowinek, które miały wpływ na codzienność Polaków - dodaje producent.

Główne role mają zagrać trzy młode aktorki: Paulina Gałązka ("Powidoki"), Katarzyna Zawadzka ("Listy do M.3") i Julia Rosnowska ("Czas honoru - Powstanie"), prywatnie córka Krzemińskiego.

d43c6b8

Pierwszy sezon będzie składał się z trzynastu odcinków i będzie obejmować lata 1914-1926. Reżyserem serialu jest Maciej Migas, który ma na koncie m.in. “Komisarza Alexa”, “Singielkę”, dwa sezony “Londyńczyków” i “Plebanię”.

Zobacz: czy warto iść do kina "Listy do M. 3"?

d43c6b8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43c6b8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj