Trwa ładowanie...

Druga edycja Moico Enjoy Movies w Nowych Horyzontach

Druga edycja Moico Enjoy Movies w Nowych HoryzontachŹródło: mat. promocyjne
d24gqur
d24gqur

Kultowy Batman z 1966 roku w reżyserii Leslie H. Martinson’a 5 kwietnia otworzy Przegląd Adaptacji Komiksów.

Kolejna odsłona Moico Enjoy Movies kontynuuje ideę poprzedniej edycji – Przeglądu Filmów Klasy B – i pokazuje kino w krzywym zwierciadle. Mniej znane odsłony postaci takich jak: Batman, Potwór z bagien, Darkman, czy Punisher to ciekawa alternatywa dla najnowszych megaprodukcji Marvela.

Komiksowi herosi w różnych wydaniach, skrojonych na miarę czasów i możliwości twórców. W kolorowych, nieco pokręconych produkcjach jak „Batman” z 1966 roku, lub mrocznych, surowych dekoracjach lat 90. z filmami: Darkman Sama Raimiego i Punisher (z Dolphem Lungrenem) na czele. Dziś mogą śmieszyć kiczowatymi efektami specjalnym lub charakteryzacją. Jednak skromne możliwości techniczne dawały pole do popisu dla kreatywności twórców, a filmy te nieraz zaskakiwały przyzwoitą grą aktorską. Choć nadgryzione zębem czasu niewątpliwie posiadają niepowtarzalny klimat, którego brak współczesnym blockbusterom.

Przegląd zainauguruje Batman z 1966 roku (5 kwietnia), następnie 12 kwietnia – Potwór z bagien (1982), 19 kwietnia – Punisher (1989) i na koniec 26 kwietnia – Darkman (1990).

Konkurs w ramach Moico Enjoy Movies

Rysujesz? Piszesz? Kręcisz? Weź udział w konkursie na krótkometrażowy (do 10 minut) film będący adaptacją komiksu z superbohaterem (możliwa jest również adaptacja komiksu własnego autorstwa), nagrany kamerą, aparatem, telefonem itp. W konkursie udział może wziąć każdy, kto do 20 kwietnia wrzuci swoje nagranie na youtube lub vimeo i wyśle link na adres e-mail: social@moico.pl. Filmy, które wejdą do Konkursu, muszą poruszać się w obrębie tematu Przeglądu, jakim jest komiksowy superbohater/adaptacja komiksu. Forma jest dowolna np. animacja czy też krótka fabuła. Jury przyzna nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł w dwóch kategoriach: publiczności, jury. Zwycięzców konkursu poznamy podczas finału Moico Enjoy Movies – 26 kwietnia.

d24gqur

Program Moico Enjoy Movies

Kino Nowe Horyzonty, sala 7 (godz. 20:30)

5 kwietnia 2014

Batman zbawia świat, reż. Leslie H. Martinson, USA, 1966, 105 min.

Film absolutnie kultowy, nieodrodne dziecko popkultury końca lat sześćdziesiątych – szalone, rozkrzyczane i emanujące niespożytą energią. Dehydrator, potężna broń zdolna przemienić człowieka w kupkę prochu, wpada w ręce najgroźniejszych zbirów w Gotham City – Jokera, Pingwina, Riddlera i Kobiety-Kota, którzy zorganizowali się w zabójczo niebezpieczny przestępczy kolektyw. Powstrzymać złoczyńców może jedynie Dynamiczny Duet, superbohaterowie w przyciasnych trykotach, którym uśmiech nie schodzi z twarzy, Batman i Robin. Tak radosnego Mrocznego Rycerza jeszcze nie widzieliście.

12 kwietnia 2014

Potwór z bagien, reż. Wes Craven, USA, 1982, 92 min.

d24gqur

Dr Alec Holland prowadzi tajne badania nad stworzeniem superwytrzymałego organizmu roślinno- -zwierzęcego. Dr Anton Arcane chce tylko jednego – nieśmiertelności. I nie zawaha się przed niczym, aby zdobyć eksperymentalną formułę. Oblany opracowanym przez siebie preparatem, podpalony i pozostawiony na pastwę losu Holland jednak nie umiera. Dzięki swojemu wynalazkowi stapia się w jedno z bagienną florą. Jako hybryda człowieka i rośliny, obdarzony genialnym intelektem mutant szuka zemsty. Od tamtego dnia nie jest już doktorem Hollandem. Jest Potworem z bagien. Film Wesa Cravena, twórcy „Koszmaru z ulicy Wiązów” i serii „Krzyk”.

19 kwietnia 2014

Punisher, reż. Mark Goldblatt, Australia, USA, 1989, 89 min.

Stu dwudziestu pięciu. Tylu zastrzelonych, uduszonych, pobitych na śmierć, wysadzonych w powietrze lub zadźganych kryminalistów ma na koncie Frank Castle. A jeszcze nawet nie przeleciały początkowe napisy... Zanim Thomas Jane i Ray Stevenson namalowali sobie na torsie trupią czachę, to Dolph Lundgren oczyszczał Nowy Jork z mętów najgorszego sortu. Kiedy gangsterzy zabili mu rodzinę, policjant Frank Castle zaszył się w tunelach pod miastem i jako wyjęty spod prawa mściciel Punisher wymierza sprawiedliwość na własną rękę. To sędzia, kat i ława przysięgłych w jednej osobie. Nowojorskie ulice dotyka jednak nowa zaraza – Yakuza, japońska mafia, która nie gra zgodnie z zasadami, do jakich przyzwyczajony jest zachodni półświatek. Na szczęście Punisher nie uznaje żadnych reguł...

d24gqur

26 kwietnia 2014 (finał MEM)

Darkman, reż. Sam Raimi, USA, 1990, 96 min.

Sam Raimi – twórca trylogii „Spider-Man” oraz serii „Martwe zło” – przedstawia Darkmana, człowieka o tysiącu twarzy. Dr Peyton Westlake (w tej roli Liam Neeson), oszpecony, pozostawiony na pewną śmierć w płomieniach, powraca zza grobu. Nie czuje bólu, potrafi łamać gnaty gołymi rękoma i dzięki wymyślonej przez siebie syntetycznej skórze może stać się dosłownie każdym. Zdeformowany, owinięty bandażami, planuje odwet na gangsterach, którzy zniszczyli mu życie...

26 kwietnia nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu na krótkometrażową adaptację komiksu.

Seanse poprzedzą prelekcje, które poprowadzi krytyk filmowy Bartosz Czartoryski. Bilety (15zł) do kupienia w kasach Kina NH.

d24gqur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24gqur