Trwa ładowanie...
dbm8v21
Aktualności

"Dumni i wściekli" nominowani do Złotych Globów w kategorii Najlepsza Komedia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Dumni i wściekli" nominowani do Złotych Globów w kategorii Najlepsza Komedia
(Gutek Film)
dbm8v21

Jeden z największych brytyjskich przebojów tego roku *"Dumni i wściekli" został nominowany do Złotych Globów w kategorii Najlepsza Komedia / Musical.*

W ostatecznej rozgrywce zmierzy się m.in. ze znanymi już z polskich kin „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona oraz „Mów mi Vincent” z Billem Murray’em. Ceremonia rozdania Złotych Globów odbędzie się 11 stycznia 2015 roku.

Co łączy ludzi, których wszystko różni?
Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

dbm8v21

„Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów tego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300″).

"Dumni i wściekli" w kinach od 6 marca 2015

dbm8v21

Podziel się opinią

Share

dbm8v21

dbm8v21