Trwa ładowanie...
Aktualności

Dwa Brzegi: "45 lat" na otwarcie

Share
Dwa Brzegi: "45 lat" na otwarcie
Źródło: East news
d33782v

Zdobywca dwóch Srebrnych Niedźwiedzi otworzy tegoroczne Dwa Brzegi. Uczestnicy festiwalu zobaczą premierowo "45 lat" Andrew Haigha.

Zapowiada się fantastyczna czterdziesta piąta rocznicy małżeństwa Kate i Geoffa, a przynajmniej na to wygląda. Tuż przed tym szczególnym dniem do pary dociera szokująca wiadomość – w lodowcu odnaleziono ciało dawnej partnerki męża. Kobieta okazuje się być dla niego ważniejsza niż przyznawał to żonie. Czy para będzie jeszcze miała co świętować? – tak rozpoczyna swój najnowszy film Andrew Haigh, reżyser „Zupełnie innego weekendu” i serialu „Spojrzenia”.

„45 Years” było pokazywane w konkursie głównym tegorocznego Berlinale, a odtwórcy głównych ról, Charlotte Rampling i Tom Courtenay, zostali docenieni za swoje występy Srebrnymi Niedźwiedziami.

Emocjonalny, ale jednocześnie stroniący od sentymentalizmu obraz Andrew Haigha uczestnicy Dwóch Brzegów będą mogli zobaczyć podczas gali otwarcia festiwalu. Dzięwiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

d33782v

Podziel się opinią

Share
d33782v
d33782v