Trwa ładowanie...
d4jac1k
Aktualności

''Dwoje do poprawki'': Maryl Streep ma receptę na udany seks

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Dwoje do poprawki'': Maryl Streep ma receptę na udany seks
(Forum Film)
d4jac1k

Od 14 września oglądać będziemy na ekranach jedną z największych gwiazd Hollywood Meryl Streep w filmie „Dwoje do poprawki”, w którym partneruje jej Tommy Lee Jones.

Po serii ról silnych i dominujących kobiet, jak Margaret Thatcher w „Żelaznej Damie”, Julia Child w „Julie i Julia” czy Miranda Priestly w „Diabeł ubiera się u Prady”, Streep zagrała potulną Kay, która marzy o tym, by jej mąż Arnold na nowo się nią zainteresował. Także erotycznie.

– Kay chce, by między nią i jej mężem Arnoldem znów zaiskrzyło – tłumaczyła Streep. Opowieść, która dotyka najintymniejszych sekretów przeszło 30-letniego związku Kay i Arnolda, jest nie tylko poruszająca, lecz także ciepła i dowcipna.

d4jac1k

– Śmiałam się jak szalona! – zwierzała się Streep magazynowi „7 Jours”. – Starałam się zagrać moją postać jak najbardziej realistycznie; położyłam duży nacisk na emocje i nie przypuszczałam, że te dramatyczne sceny okażą się tak zabawne. I nie mam na myśli tylko samych żartów, ale cały film.

Zapytana o swoją receptę na udane życie, również seksualne, w długoletnim związku, stwierdziła: – Nie można oddzielać ciała i ducha. Człowiek stanowi całość, a w kwestii miłości liczy się cała nasza osobowość, z seksualnością włącznie. I dodała: – Mówić o seksie znaczy mówić o naszych potrzebach, o naszej niepewności i o naszym stosunku do nagości.

Dla Streep jako dla aktorki sceny terapii małżeńskiej były, jak wyznała w „Boston Metro”, większym wyzwaniem niż sceny intymne: – Skruszyć cement uczuciowego oporu przed przyznaniem się do samotności jest bardzo ciężko! Streep jest przekonana, że podobne problemy ma wiele par małżeńskich; to efekt naszego stylu życia: – Kiedy nasza uwaga jest rozproszona, rośnie tęsknota za więzią z drugą osobą. Pytania o intymność, potrzebę bycia zauważonym, zrozumianym i kochanym są w tej chwili kluczowe dla naszej kultury.

Kay (Streep) i Arnold (Jones) są do siebie bardzo przywiązani, ale po kilkudziesięciu latach małżeństwa Kay odczuwa potrzebę dodania szczypty pikanterii do ich związku. Gdy dowiaduje się, że w niewielkim mieście uznany specjalista (Steve Carell) prowadzi skuteczne terapie małżeńskie, usiłuje namówić sceptycznego męża, aby udał się z nią na tygodniowy turnus.

Już samo przekonanie upartego Arnolda, by ruszył się z domu, jest niełatwym zadaniem. Jednak prawdziwym wyzwaniem dla obojga okaże się moment, gdy będą musieli na nowo rozniecić iskrę, dzięki której dawno temu postanowili być razem.

d4jac1k

Podziel się opinią

Share

d4jac1k

d4jac1k