Trwa ładowanie...
d2bstes
Aktualności

"Dzień Bastylii": Terroryści w Paryżu. Zobacz zwiastun [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Dzień Bastylii": Terroryści w Paryżu. Zobacz zwiastun [WIDEO]
(getty)
d2bstes

Francja, Dzień Bastylii. W paryskim metrze wybuchają bomby. Agent CIA i genialny kieszonkowiec mają 24 godziny na znalezienie sprawców zamachu. Zobacz zwiastun filmu *"Dzień Bastylii".*

Dzień Bastylii to film akcji, thriller i film sensacyjny w jednym, rozgrywający się w samym sercu Paryża. Po ataku terrorystycznym na paryskie metro, w mieście wybucha panika. Głównym podejrzanym staje się kieszonkowiec Michael Mason (Richard Madden “Gra o tron”). Śledztwem kieruje bezwzględny agent CIA, Sean Briar (Idris Elba, „Luther”, „Prometeusz”), który szybko orientuje się, że za zamachem stoi ktoś inny, ktoś dużo bardziej niebezpieczny… Ten ktoś doskonale wie, jaki będzie następny krok policji. Briar łamiąc rozkazy swoich zwierzchników, rozpoczyna ryzykowną grę. Rekrutuje Michaela do swojej akcji, aby dotrzeć do szefa gangu. Od tej chwili muszą nie tylko przezwyciężyć wrogość, ale stać się wspólnikami. Pozostały im 24 godziny..

d2bstes

Michael Mason, najlepszy w mieście złodziejaszek, to typowy miejski szczur, bez większych moralnych rozterek, za to z ogromnym talentem do kradzieży. Działa instynktownie, bez planu. Kiedy spotyka Zoe i orientuje się, że w jej torebce jest coś bardzo cennego – nie może jej nie ukraść. Wtedy podpisuje na siebie wyrok, a jego życie gwałtownie nabiera przyspieszenia. Michael przypadkiem detonuje bombę, która zabija niewinnych ludzi. Staje się wrogiem numer jeden.

Sean Briar to bezkompromisowy agent CIA skazany w Paryżu na pracę za biurkiem po tym, jak jego misja na Dalekim Wschodzie wymknęła się spod kontroli. Briar nienawidzi papierkowej roboty i desperacko pragnie wrócić do prawdziwej gry. Jest skuteczny, choć czasem bardzo brutalny. Ufa tylko sobie, działa instynktownie nieczęsto wbrew wszystkiemu i wszystkim. Kiedy orientuje się, że został wplątany w grubszą niż podejrzewał akcję, odmawia posłuszeństwa swoim zwierzchnikom i zaczyna działać na własną rękę.

d2bstes

Podziel się opinią

Share

d2bstes

d2bstes