Trwa ładowanie...
d3mqckz
d3mqckz

Dziewczyna, która została królem

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
2
1
Podziel się
Opinie
Zdjęcie

Szwecja, rok 1632. Jako sześciolatka, Krystyna Wazówna zostaje następczynią swego ojca Gustawa Adolfa po jego śmierci na polu bitwy. Krystyna dorasta na konserwatywnym dworze luteriańskim. Odrzucona przez matkę, zdominowana przez mężczyzn, od dziecka przedkłada naukę władania szpadą nad kobiece rozrywki.

Wstępując na tron w wieku lat osiemnastu, obiecuje podtrzymać tradycję i poślubić ciotecznego brata, syna przyrodniej siostry Gustawa Adolfa – Karola Gustawa. Nie wywiązuje się jednak z obietnicy, odmawia również licznym adoratorom. Spiskujące otoczenie widzi w hrabinie Ebbie, którą Krystyna wydaje się być zainteresowana klucz do kontrolowania ekscentrycznej, androgynicznej królowej.

Spiskowcy nie doceniają jednak przenikliwego umysłu władczyni, rozmiłowanej zarówno w podwładnej, jak i w kartezjańskiej idei „wolnej woli”.

Fascynująca postać królowej Krystyny(o mały włos a zostałaby królową Polski) dzięki której Szwecja zyskała pokój, rozwój intelektualny oraz kulturowy. Film, który portretuje jedną za najważniejszych kobiet w historii.

Dziewczyna, która została królem
Tytuł oryginalny

Tyttökuningas

Gatunek

dramat, kostiumowy

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2015

Data światowej premiery

20.05.2016

Czas trwania

106 min.

Obsada

Podziel się opinią

2
1
Share
d3mqckz
d3mqckz
d3mqckz
d3mqckz