Trwa ładowanie...
d113i0w
Aktualności

Dziś rozpoczęcie 63. Festiwalu Filmowego w Cannes

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś rozpoczęcie 63. Festiwalu Filmowego w Cannes
d113i0w

Już dziś startuje 63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie. Główną nagrodą Festiwalu jest Złota Palma (fr. Palme d’Or) po raz pierwszy przyznana w1955 roku. Wcześniej przyznawano Grand Prix Festiwalu. Pierwszą osobą, która została obdarzona Złotą Palmą był Delbert Mann za film „Marty”. W latach 1964-74 czasowo zrezygnowano z nagradzania zwycięzców Złotą Palmą. Do pomysłu jednak wrócono. Dziś Złota Palma jest symbolem festiwalu w Cannes.

W ramach canneńskiego festiwalu w środę 12 maja o 21:00 CANAL+ przeprowadzi retransmisję z ceremonii otwarcia festiwalu, zaś w niedzielę 23 maja ok. 19:20 relację na żywo z gali zamknięcia i wręczenia nagród. Obie imprezy poprowadzi znana brytyjska aktorka Kristin Scott Thomas.

d113i0w

W czasie trwania canneńskiego festiwalu nie zabraknie bieżących informacji, komentarzy i podsumowań dotyczących imprezy w prowadzonych przez Agnieszkę Egeman „Aktualnościach Filmowych" oraz w „Kronikach Festiwalowych”, czyli kilkuminutowych relacjach nadawanych codziennie od 17 do 21 maja. W tym roku gościem specjalnym programów jest Andrzej Chyra, który wraz z Agnieszką Egeman będzie komentował festiwalowe wydarzenia bezpośrednio z Cannes.

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d113i0w

Podziel się opinią

Share
d113i0w
d113i0w